Blog (nie)dojrzałej kobiety


Kim jestem? .. 2014-11-22. 11:42

Dowiedz się kim jesteś i bądź tym kimś.


Odnajdź swoją pasję, swoją drogę w życiu i idź nią. Kochaj to, co robisz i ciesz się tym. Wielu ludzi przecież nie wie kim chce być. Nie chodzi tu tylko o pracę, ale także o wewnętrznego ducha ciała, o charakter, poglądy. To właśnie znaczy dowiedzieć się kim się jest. Stanowi to tak samo długą drogę, jak stawanie się tym kimś. To trudne pojęcia do zrozumienia, a co dopiero do wykonania. To cała esencja tego bloga. Myślenie, ciągłe doskonalenie siebie, zauważanie ciekawych zjawisk u ludzi i odnajdywanie odpowiedzi na trudne pytania.


Miało być krótko i zwięźle, ale elvenoor nie zrozumiałeś, to masz dłuższą notkę. For you :)
Słowa z serii tych do R. .. 2014-11-20. 15:48

Moje życie skłoniło mnie właśnie do kolejnych przemyśleń. Codziennie zdarzyć się może coś nowego, codziennie całe życie może się odmienić. Codziennie... Bywają rzeczy, których nigdy byśmy się nie spodziewali. Bywa tak, że zarzekamy się do nie popełnienia kolejnego "głupstwa", jednak to głupstwo okazuje się nim nie być. Czasami trzeba dać sobie szansę na przemyślenie sytuacji, na naprawę czegoś, co jeszcze dzień wcześniej odeszło w zapomnienie i zdawało się być już tylko fikcją. Nie będzie żadnym odkryciem fakt, że życie jest jedną wielką niewiadomą, która co rusz nas zaskakuje. Długo wahałam się jak postąpić, ale w ostateczności czuję, że zrobiłam słusznie. Wierzę, że to nie będzie kolejnym błędem, który za kilka notek będę tu opłakiwać. Pozostała mi tylko cierpliwość, wyrozumiałość, no i zaufanie przede wszystkim.


Widzę zmiany, zmiany na lepsze.


Kejt jest szczęśliwa.


Kejt to wie.


Jakże zaskakującym faktem jest też to, że wreszcie postanowiłam coś ze sobą zrobić. Zawzięłam się i nie odpuszczę. Mianowicie zaczęłam intensywnie ćwiczyć. Pragnę przybrać na wadze. Tkanka tłuszczowa to niezbyt dobry pomysł, także chcę nabrać mięśni.


Całusy ;*
"...jak na pustyni kwiat." .. 2014-11-10. 10:15

Zakazany owoc. Najbardziej pożądany przez ludzi. Im bardziej niedostępny i nieosiągalny, tym bardziej go pragniemy. Natura ludzka jest pokrętna. Godzenie się z nią bywa bardzo trudne i skomplikowane. Mimo iż nie da się nic zrobić, dalej brniemy ku zdobywaniu. Jak szaleńce przez mgłę osłaniającą owoc. I choć wiesz, że przegrasz, dalej idziesz. Odważne. Zdajesz się na nieuchronną klęskę mimo wszystko. Ludzie, choć sami o tym nie wiedzą, mają w sobie wiele z romantyka. A potem zaś wiele z Polaka. Narzekają, że nie wyszło, choć od początku wiedzieli, że idą po ów zakazany owoc. Smutne, ale prawdziwe.


Stare musi się skończyć, by mogło zacząć się nowe. Coś jak z K. Nie wiem czemu, nie wiem za co, ale zerwała kontakt. To znaczy teoretycznie wiem, bo rzekomo ją okłamałam. Tylko nie wiem z czym. Hm. A może z płcią?! Może jestem jednak jednak facetem? - Niieeee. To by było zbyt proste. :) Jak widać, głupota ludzka nie zna granic. Skończyło się. Kejt zaś zaczęła teraz oficjalnie oszczędzać. - Lilly, możesz być dumna. Dołączę do Ciebie. Dam radę! Za rok ponawiam maturę z języka polskiego. Zdaję rozszerzenie. Oh, mogłam od razu o tym pomyśleć. Czeka mnie spory wysiłek. Praca, oszczędzanie, nauka do matury. Jejku, jak to brzmi. :) Matura dawno zdana, a tu proszę - znowu. Kto by pomyślał. Myślę, że już mi się nie odwidzi kierunek. Była architektura, była ekonomia, była nawet medycyna... Ale jest filologia polska. Tego się trzymajmy.


+ koniec ze znajomościami ne e-blogach. Kejt miała być incognito.


A ja, ja bez Ciebie jak na pustyni kwiat.
Cisza jak ta... .. 2014-11-01. 18:10

Uleciało ze mnie wszystko. Nie ma we mnie żadnej emocji, myśli, chęci do robienia czegokolwiek. Nie wiem co się stało. Mam pustkę w głowie, nie umiem skupić się na niczym. Czasami zapominam, że w ogóle żyje. A potem budzę się z transu i przypominam sobie co ja tu robię. Na niczym mi nie zależy, o wszystkim zapominam, nawet nigdzie nie wychodzę. Robię to zupełnie nieświadomie. Czasami mi się wydaje, że z tej samotności głupieje. Choć tak naprawdę nie brakuje mi bliskości. To dziwne, bo zawsze lubiłam mieć kogoś, do kogo mogę się przytulić, pocałować. Teraz jest mi to zupełnie obojętne. Może to też przez monotonię? Praca, dom, spanie, praca, dom, spanie... Totalnie się pogubiłam w swoim życiu. Sama nie wiem czego chcę i co robię.


Rozmazana Kejt...


nie... nie maluję się... to przenośnia...
e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]