Blog (nie)dojrzałej kobiety


Żegnajcie .. 2014-08-08. 21:13

Tytuł notki mówi wszystko. Już dawno chciałam to zrobić. Dzisiaj oficjalnie Was informuję, że koniec z blogiem. Nie usunę go. Może ktoś jeszcze znajdzie tu coś ciekawego. Zbyt wielu ludzi zna ten blog. Odcinam się od tego. Może jeszcze kiedyś wrócę. Może poczytać swe życie, może coś napisać. A teraz żegnajcie...


Już wiem Kim Jestem.
Moja filozofia życia .. 2014-08-02. 20:15

„Sens życia nikomu nie zostaje ofiarowany. Każdy musi go zdobywać i tworzyć.” Antoine de Saint-Exupery


Od tego filozoficznego cytatu zacznę rozważania temat życia. Każdy z nas przynajmniej raz w życiu zadał sobie pytanie: "Po co ja żyję?". Najczęściej myśli takie przychodzą pod wpływem melancholii, wewnętrznej zadumy. Odpowiedź na to pytanie musimy sobie dać sami. Znalezienie jej nie trwa minuty, godziny ani nawet dnia. To proces, w którym codziennie doskonalimy swój umysł, duszę, poglądy, charakter. Niekiedy może trwać do ostatniej chwili życia. Wszystko zależy od nas samych. Ja swój sens tak naprawdę odnajduję codziennie. Każdego dnia uczę się czegoś nowego, co pozwala mi bardziej doceniać życie i jego uroki. Dla mnie najważniejsze jest to, aby kiedykolwiek powiedzieć sobie, że jestem zadowolona ze swego żywota, że dał on światu coś dobrego. Dzień, w którym poczuję pełnię szczęścia, kiedy niczego więcej nie będzie mi brakowało; dzień, w którym poczuję, że dałam z siebie wszystko, co dobre, że otrzymałam wszelkie dobrodziejstwa świata, których pragnęłam najbardziej. Są dni, kiedy nie chce mi się wstać z łóżka, nie chce mi się żyć, czuje jakby ogarnęła mnie pustka – pustka, nad którą nie mam kontroli. Myśli przeplatają się przez moją głowę w wielkim chaosie, zaczynam rozmyślać, dlaczego mam wstać, ubrać się i żyć, jak co dzień. Te myśli układają się w pewną całość, w pytania, na które chce znać odpowiedź. Mój sens życia? - Myślę, że życie dla kogoś przede wszystkim. Poczucie, że ktoś mnie kocha, tęskni za mną, że komuś jestem potrzebna.


Jaki z tego morał? - Każdy z nas sam kreuje własne życie, sam nadaje mu niepowtarzalny, unikatowy kształt. Pamiętajmy, aby szanować każdy dzień, nie marnować cennych chwil na złość.


Do tych przemyśleń natchnął mnie Kassel, który napisał na swoim blogu wspaniałą notkę o podobnej tematyce. W tym miejscu chciałabym mu za to podziękować.
e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]