A Ty? Kim jesteś? | Blog (nie)dojrzałej kobiety
A Ty? Kim jesteś? .. 2019-09-10 ..19:26

To jak myślimy, jakie mamy poglądy, czy potrafimy współodczuwać emocje i uczucia, czy umiemy być tolerancyjni bardzo mocno wpływa na nasze samopoczucie oraz odbiór na tle społeczeństwa. Niestety są wśród nas osobnicy nieposiadający nawet najmniejszych odruchów ludzkiej wrażliwości, ale na szczęście są i tacy jak ja, którzy potrafią się im przeciwstawić! Najlepiej obrazuje to poniższa rozmowa:

Czy Ty jesteś gejem?

- Nie, dlaczego?

Bo przed chwilą widziałem jak rozmawiasz z gejem.

- No popatrz, teraz rozmawiam z Tobą, a przecież nie jestem idiotą.

Nieco wredna i dosadna odpowiedź w tej rozmowie, ale czyż nie słuszna? W końcu mądry człowiek nie zadawałby takich pytań na podstawie jednej sytuacji. Ale ja nie o tym. Taki mały wstęp odnośnie tematu, który jest teraz powiedzmy "na czasie", a który od zawsze mnie irytuje.

LGBT i wszystko co się łączy z tym środowiskiem. Prowadzi się na tych ludzi jakąś chorą nagonkę. Totalnie tego nie mogę pojąć. Żyjemy w kraju, gdzie podstawowymi wartościami są: wolność, równość i empatia. Tej ostatniej to akurat można szukać ze świeczką w dłoni. I tu wcale nie chodzi o promowanie homoseksualizmu! Ale dlaczego ludzi to tak boli? Że ktoś próbuje być szczęśliwy po swojemu, że kobieta kocha inną kobietę albo  mężczyzna innego mężczyznę. Nawet jak im sam Trybunał Konstytucyjny zabroni takowej orientacji seksualnej, oni dalej będą gejami i lesbijkami, serio nic tego nie zmieni. Żyjmy i pozwólmy żyć innym! Co komu przeszkadza kto z kim śpi i kogo kocha? Jeśli nikt się nie obnosi ze swoimi uczuciami publicznie, to niech sobie żyje i krzyż na drogę. Bo takie coś to mnie razi zawsze i wszędzie. Nieważne czy u hetero, czy u homo. Jeśli stoi dwójka zakochanych, obściskuje się i całuje "dogłębnie", wręcz rozbiera się wzrokiem jak gdyby mieli się zaraz bzykać na chodniku, to mówię: "Fuj! Ohyda!". Kochajmy się, ale nie dla innych, nie wokół innych, ale dla siebie i we własnym zaciszu sobie to okazujmy.

Najgorsze w tej całej nienawiści jest jednak to, że kościół popiera tę nienawiść! Księża wciąż powtarzają, że Bóg wszystkich kocha i kościół jako budynek, jest otwarty dla wszystkich niezależnie od koloru skóry, poglądów, ale za to zależnie od orientacji seksualnej jak widać po tym co się wyrabia w Polsce. Jestem za empatią, za tolerancją, za równością!! Wstyd mi za ludzi, za kościół, za wszystkich, którzy miażdżą te wartości nie tylko przemocą fizyczną, ale także słowną. Trochę chaotyczny ten wpis, miał być nieco inny, ale wyszło co wyszło. Puenta jest następująca: Gardzę debilami, którzy zatruwają życie innym tylko dlatego, że są rasistami i leczą jakieś swoje chore kompleksy! Jak tak ma wyglądać ten kraj, to ja się wypisuję, nie przyznaję się do bycia Polką. Nie w grupie szmaciarzy, którzy szkalują niewinnych ludzi!

Proszę Elvenoor, możesz znowu ukraść mi pomysł na wpis. W sumie, to nawet mi schlebiasz. ;)


Dodaj komentarze-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]