Zimna kawa w ulubionym kubku | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Zimna kawa w ulubionym kubku .. 2017-01-11 ..10:42

Dziękuję panu, panie Andrzeju. Jeszcze pewnie wielu słów nie znam, które by mnie zachwyciły. Tysiące zjawisk, rzeczy, które gdzieś wkoło mnie otaczają, ale nawet nie umiem ich nazwać. Jedno z tych słów obudziło we mnie chęć napisania kolejnej wypociny.


Powidoki. Na pewno udam się na premierę tegoż filmu. Już sam zwiastun jest bardzo pokrzepiający, kipiący patriotyzmem i ludzką wrażliwością. Aż w końcu zaczęłam główkować, co to właściwie znaczy? Co to za dziwne słowo? Śmiałam nawet twierdzić, że to może są dwa słowa w powyższym tytule, może źle słyszę? Może to brzmi "Po widoki" - wtedy to miałoby jakiś sens. Ale nie. Powidoki, inaczej też kontrast następczy, to zjawisko optyczne polegające na tym, że po wpatrywaniu się w jakiś kształt, a następnie odwróceniu wzroku, w oczach pojawia się na chwilę ten sam, zamazany kształt w barwie dopełniającej. - tak też mówi moja najukochańsza ciotka Wikipedia, z której bardzo lubię korzystać. Czyli tak na mój rozum, to kształt zlewa się i ukazuje się nam w innych odcieniach. Ciekawa sprawa, bo od dawna wiem, że oczy lubią płatać takie figle, gdy długo gapię się w jeden punkt. Źrenice powiększają się i nagle obraz mi się rozmywa. Mój mózg nie był jednak świadomy, że to coś w ogóle ma jakąś nazwę.


Od tamtej chwili zdałam sobie sprawę, że taki powidok, to też takie moje życie. Na pierwszy rzut oka może piękne, ale jak się przypatrzysz, to wszystko traci swój naturalny kształt, nabiera zupełnie innych barw. Dostrzegasz coś, o czym nie miałeś pojęcia. I to z pewnością nie jest nic dobrego. Oby mój powidok nie tracił już ostrości. Niech zostanie takim, jakie jest. A ja będę żyła w tym swoim utopijnym świecie i marzyła, że tak właśnie będzie.


Niewiedza to pierwszy krok do jej zdobycia. - zapamiętajcie to. To słowa Kejt. Może kiedyś ktoś będzie je cytował. ;)


https://pl.wikipedia.org/wiki/Kontrast_nast%C4%99pczy


Dodaj komentarzHalina Gasiorek-Gacek .. 2017-01-12 .. 09:21
Życzę powodzenia i pozdrawiam!

frausuchen .. 2017-01-11 .. 10:47
Zapamiętam ;)

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]