Słabość, a jednak miłość | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Słabość, a jednak miłość .. 2016-07-02 ..21:20

Kolejny egzamin z życia zaliczony. Tym razem bez poprawki. Bez zbędnego bólu i z uwzględnieniem wniosków po uprzednich błędach.


Na jeden dzień zeszłam na brzydką drogę złych, diabolicznych wręcz myśli. Patrzyłam z zachwytem na innego mężczyznę. Może to wyraz tego, że chociaż jestem hetero. No Brawo ja. (sarkazm) Ale nie. To wyraz słabości i wypalania. Być może zbyt wiele czasu spędzam z jedną osobą, ale przecież mamy być razem przez całe życie. Musimy się tego nauczyć. Jednak wiem co powinnam zrobić. I wiem co naprawdę czuję, wiem, że tamta droga była. Jeden dzień zżerały mnie wyrzuty sumienia i duma z tego, co mam. (kogo mam) Docenienie prawdziwości i dojrzałości decyzji. To prawdziwy skarb jaki mam w sobie. Odróżniam dobro od zła i czuję kiedy powiedzieć sobie NIE. Chwilowa słabość, którą kiedyś sobie wybaczę. Cały czas próbuję, ale myśli znowu wracają. Te myśli o tym, że tego dnia nie powinno być. Tego niewinnego spojrzenia, zupełnie w milczeniu. I chyba dopiero wyszło to ze mnie poprzez palce. Niełatwo było przyznać się do tego przed samą sobą. Nie czuję pogardy do siebie ani nienawiści. Czuję tylko żal do swojej słabej woli. Wiem, że kolejne lata będą lepsze i nauczą mnie coraz to większego rozsądku, którego i tak mi nie brakuje. (tak sądzę)


Słabość i małość otacza każdego z nas. Grunt to odróżnienie upadku od wzlotu. Wczorajszy dzień był upadkiem, dzisiaj wstałam i z pewnością czuję się lepiej. Idę się regenerować u boku właściwej osoby


Dodaj komentarzGadi .. 2016-08-07 .. 17:49
Może brakuje ci czegoś w związku i dlatego szukasz tego na zewnątrz. Znajdź wielu, wartościowych ludzi, a na pewno zaczniesz patrzeć na męża z pożądaniem. <a href="https://www.samotneserca.pl/dojrzali/">przeczytaj tutaj</a>

KimJestem .. 2016-07-04 .. 19:15
Nie wierzę w Biblię. A to było tylko spojrzenie. Do niczego nie doszło. Nigdy nawet nie rozmawialiśmy. Po prostu zdałam sobie sprawę, że to dziwne, bo nigdy do tej pory mi się to nie zdarzyło. Chwilowe zaćmienie umysłu.

Mt 5,27-28 .. 2016-07-04 .. 12:53
"Słyszeliście, że powiedziano: Nie cudzołóż! A Ja wam powiadam: Każdy, kto pożądliwie patrzy na kobietę, już się w swoim sercu dopuścił z nią cudzołóstwa."
Jednaką miarą liczy się również kobiety, albowiem wszyscy jesteśmy Dziećmi Bożymi.
Mt 5, 31-32
"Powiedziano też: Jeśli kto chce oddalić swoją żonę, niech jej da list rozwodowy. A ja wam powiadam: Każdy, kto oddala swoją żonę - poza wypadkiem nierządu - naraża ją na cudzołóstwo; a kto by oddaloną wziął za żonę, dopuszcza się cudzołóstwa"


Halina Gasiorek-Gacek .. 2016-07-04 .. 11:24
Człowiek ma po to oczy,żeby patrzyć na piękno. To jeszcze nie grzech.Chyba, że do tego dojdzie pożądanie.To już co innego.Pozdrawiam.

KimJestem .. 2016-07-02 .. 22:57
Frausuchen, jakoś czasu ani weny nie było. Czyli standard. A poza tym napisałam maila ;)

elvenoor .. 2016-07-02 .. 22:46
Miłość, a więc tak właściwie pożądliwość seksualna, już sama w sobie jest słabością. Bez obaw, z czasem nauczysz się patrzeć na to tak jak ja, choć zapewne nie będziesz chciała mi wtedy przyznać racji. No cóż, życie. Nie można mieć wszystkiego.

frausuchen .. 2016-07-02 .. 21:54
Czyżby wszystkie koty w okolicy pozdychały, że nareszcie dałaś znak życia??? ;) A serio - każdy popełnia błędy. Grunt to wyciągnąć odpowiednie wnioski i ich nie powtarzać. Trzymaj się :)

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]