Piąte - Nie zabijaj | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Piąte - Nie zabijaj .. 2015-12-16 ..20:55

Skąd w człowieku rodzi się chęć pozbawienia kogoś życia? Pozbawienia wszystkiego co ma. Jesteśmy zdolni do tego stopnia nienawiści, aby zabić? Na pewno każdy z nas nie raz miewał takie myśli "jak on/ona mnie wkurza! Najchętniej to bym go/ją zabił/a gołymi rękami!". Zawsze są to jednak tylko chwilowe emocje pod wpływem silnego wzburzenia.


Mimo kwalifikacji zabójstwa jako czyn wysoce karalny, zdarzają się przypadki zabijania, mordowania, słowem pozbawiania ludzi życia. Co kieruje zabójcą? Myślę, że tacy ludzie mają zaburzenia systemu wartości i psychiki. Nie potrafią odczuć skruchy, robią to z satysfakcją, nawet po ochłonięciu. Może nie powinnam, ale wypowiem się troszkę w imieniu katolików. Bo przecież każdy z nich wie, że to Bóg dał człowiekowi życie i to On powinien mu je odebrać. Mnie samą tez nieraz irytują różni ludzie, niekiedy wręcz denerwując do granic wytrzymałości, ale wiem, że nigdy nie zdołałabym zabić. Choćbym nie wiadomo jak wściekła była i skłonna do tego, to w ostateczności nie ma mowy czymś takim. Już na moim przykładzie widać, że nie tylko groźba więzienia i linczu broni człowieka przed tym okrutnym czynem. My, ludzie mamy w sobie coś, co blokuje w nas popełnienie przestępstwa. Jest w nas jakiś wewnętrzny bodziec, który mówi "nie rób tego, bo to jest złe".


A co z aborcją? Czy to też zabijanie? Na to pytanie zawsze były i będą różne odpowiedzi. Jedni sądzą, że to jeszcze nie jest dziecko tylko zarodek, a inni po prostu są temu przeciwni. Osobiście jestem za tymi drugimi. Bo co to za różnica, czy kobieta będąca w ciąży usunie ją, czy zabije dziecko, które ma x lat? Zarówno w jednym, jak i w drugim przypadku dziecko będzie martwe. Dziecko będące jeszcze w łonie matki jest tak samo żyjącą istotą jak ludzie, którzy żyją już poza nim. Nieważne, czy dziecko ma dwa dni czy dwa lata. Według mnie aborcja powinna być zabroniona na całym świecie pod groźbą surowej kary zarówno dla matki, jak i dla lekarzy, którzy wykonują ten okrutny zabieg. W ogóle dziwię się ludziom, którzy dokonują aborcji po cichu, nielegalnie tak bez żadnych wyrzutów sumienia. Jakim trzeba być zwyrodnialcem żeby robić takie rzeczy za pieniądze w dodatku? W głowie się nie mieści. Wiadomo, że są legalne aborcje warunkowe. Ja zgodziłabym się wyłącznie na jeden z tych warunków. Jeśli byłaby to ciąża z gwałtu. Tu nie pisnęłabym ani słówka i nie będę dalej tego komentować. Niech każdy z nas sam zastanowi się dlaczego. A warunek, że dziecko urodzi się ciężko chore, tudzież niepełnosprawne w dużym stopniu, jest dla mnie nie do przyjęcia. Takie dziecko też ma prawo do życia.


Są ludzie o miękkich sercach, wrażliwych. Zdarzają się czyny, których żałujemy dopiero po upływie czasu. Każdy z nas ma swój indywidualny czas, którego potrzebuje. Niech jest to nawet katolik, który dopiero po zabiciu bliźniego odczuł potrzebę koniecznego pójścia do kościoła. Ach, cudowne nawrócenie - lepiej późno niż wcale - pomyśli ateista. Dopiero przy konfesjonale zdaje się na odwagę przyznania przed samym sobą i przed Bogiem do zabójstwa. Czy ksiądz powinien dotrzymać tajemnicy spowiedzi nawet w tak poważnej sytuacji?


Na to pytanie również możecie odpowiedzieć sobie sami lub zasięgnąć do mojej starej notki, w której wspominałam o czymś takim.


Moja wizja katolicyzmu, czyli wszystko, co mnie w nim irytuje 2014-07-30 Zapraszam.


A inne wpisy dotyczące mojego spojrzenia na kościół i oddalanie się od niego możecie znaleźć tutaj:


(KLIKNIJ na wybrany temat)


Płaćcie i podziwiajcie! 2014-12-28


Impotent? - Ślubu nie będzie! 2014-12-31


Nacisk czy moralny nakaz? 2015-01-01


Żyć, nie umierać 2015-04-18


"Nie wysłałeś mi żadnego listu" 2015-05-05


Wszyscy jesteśmy kazirodcami? 2015-10-05


Wiara? - A co to jest? 2015-10-18


Może znajdziecie coś ciekawego dla siebie. Miłej lektury. Dobranoc.


Dodaj komentarzHalina Gasiorek-Gacek .. 2015-12-31 .. 09:13
Szczęśliwego Roku bez zmartwień i stresów,
wszelkiej pomyślności, sławy i sukcesów!


Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-12-20 .. 10:53
Jedyne wyjście

Przeciw aborcji
w imię prokreacji
zabronić seksu
jako rekreacji.


elvenoor .. 2015-12-19 .. 09:38
Czyżbym nie tylko ja dostał pewną lekcję przez "pewne wydarzenia"? Gratuluję pojednania, Kim :) Niech wreszcie nastanie pokój z obu stron!

Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-12-19 .. 09:31
Świetny i ciekawy ma Pani blog.Przyjemnie się czyta.Dziękuje za życzenia i życzę Radosnych ŚWIĄT!

Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-12-19 .. 05:30
Dziękuję za komentarze.

elvenoor .. 2015-12-17 .. 22:23
Aaa...to nie miało do ciebie nawiązania. Po prostu czytając o "pokonaniu demona Illuminati" czy jakoś tak, nie sposób się nie dziwić.Teorie spiskowe nieraz robią wodę z ózgu, ale tamten wpis mnie lekko zaskoczył. Ot i wszystko :)

KimJestem .. 2015-12-17 .. 20:01
Mateusz, mi chodziło o ten komentarz "Co jest k...?".

elvenoor .. 2015-12-17 .. 19:43
Krótko odpowiadając na zadane przez ciebie pytanie: o nic mi nie chodzi.Po prostu o każdym z tematów mógłbym się znów rozpisać (a wiesz, że potrafię), więc uznałem, że dam jedynie odnośniki do moich notek, o moim stanowisku :)

KimJestem .. 2015-12-17 .. 11:45
Dziękuję Wam za komentarze. Dobrze, że macie swoje zdanie na każdy temat. Szanuje poglądy innych i cieszę się, że każdy ma inne, bo przynajmniej jest o czym podyskutować.

Aga1107 .. 2015-12-17 .. 10:55
Ja też uważam, że nie powinno się całkiem zakazywać aborcji, a zwłaszcza wtedy, gdy stanowi zagrożenie dla zdrowia i życia matki, tu nawet nie ma o czym dyskutować. Nie powinno też jej się zakazywać, gdy plćd jest ciężko chory lub poważnie uszkodzony. Nie każda kobieta czuje się na siłach wychować takie dziecko i trzeba to zrozumieć.
A co do zabijania, człowiek jako jedyna istota potrafi to zrobić z zimną krwią a nie z głodu, tym właśnie różnimy się od zwierząt, które są też ofiarami bestialstwa człowieka...


frausuchen .. 2015-12-17 .. 10:24
Szanuję Twoje poglądy, choć nie do końca się z nimi zgadzam. Nigdy nie mów nigdy. Nie zarzekaj się, dopóki nie będziesz w konkretnej, nieraz bardzo skomplikowanej sytuacji. Co do zabójstwa w normalnym, cywilizowanym kraju nie znajdującym się w stanie wojny - owszem, OGÓLNIE rzecz ujmując, zabicie drugiej osoby jest niedopuszczalne. Choć czasami przydarzają się sytuacje ekstremalne nawet w wolnym kraju nietarganym wichrami wojennymi. Co do aborcji - uważam, że nie powinno się jej prawnie zabraniać. Każdy ma swoje sumienie i nawet, jeśli będzie to dozwolone, to tego nie zrobi. Z kolei nie można zabraniać tego osobie o innym światopoglądzie. Poza tym podziemie aborcyjne jest faktem i nie zmienią tego żadne paragrafy. Wiesz co, tym razem Ty natchnęłaś mnie do napisania czegoś...

elvenoor .. 2015-12-17 .. 08:36
Ciekawy wpis.Ja również już wcześniej poruszyłem kilka tematów, podobnych do twoich ostatnich, więc zapraszam do zapoznania się :)
"Gorzki smak morderstwa": http://www.elvenoor.e-blogi.pl/komentarze,173785.html
"Pomoc dla bogatych": http://www.elvenoor.e-blogi.pl/komentarze,195188.html
To tak gwoli ścisłości, nie ma sensu rozpisywać się o tym ponownie.


pearl .. 2015-12-17 .. 05:17
Bardzo ciekawy temat poruszyłas. Przeczytalam caly wpis. Podoba mi sie

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]