Profesjonalna poetka? | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Profesjonalna poetka? .. 2015-10-29 ..19:24

Halina Gąsiorek-Gacek. Tak, wyjątkowo napiszę dzisiaj o czymś tak absurdalnym, że nigdy bym się po sobie nie spodziewała takiej notki. Pisze o sobie wybitna, profesjonalna poetka. Jak kto woli, co kto lubi. Ale czy można mieć o sobie tak wysokie mniemanie, podczas gdy nie potrafi się przyjąć godnie krytyki?


Mam dość sytuacji, w której jestem obrażana. Dlatego zdecydowałam się napisać o pewnym incydencie publicznie. Otóż jaśnie Pani Halina Gąsiorek-Gacek, którą pozwolę sobie w skrócie zwać HGG, czytając swoje negatywne komentarze zarówno ode mnie jak i od Elvenoora, natychmiast pisze jakąś śmieszną rymowankę "o, jacy to oni są zarozumiali, bo się mnie czepiają". Ja i Elvenoor mamy prawo do własnego zdania! Ta cała poezja HGG to jakieś durnowate rymowanki na poziomie przedszkolaka. Oboje tak uważamy, ale oczywiście ich autorka nie potrafi przyjąć konstruktywnej krytyki i od razu wyzywa mnie od fląder, a Mateusza (Elvenoora) od zarozumialców! Pani Halino! Proponuję przestać pisać sobie pod własnymi "wierszami" komentarze i jeszcze wywyższając się chwalić ilu to Pani ma czytelników. A co to kogo obchodzi?! Niech sobie ma Pani ich nawet miliony! Nikt Pani tego nie zazdrości. Chodzi tylko o szacunek do siebie i innych. Zachowuje się Pani jak jakaś grafomanka, albo lepiej, jak narcyz. Wymyśleni czytelnicy, których nikt nie zna. Wszyscy inni blogowicze mają komentarze od prawdziwych blogerów, a nie jakichś "Krzysztofów", "Dawidów", "Agrypin"... Apropo! Co to za imię?! Lepiej nie mogła Pani tego wymyślić. Śmiechu warte, naprawdę.


Nie ma blogów idealnych, na każdym znajdą się negatywne komentarze. Wszystko i wszyscy mają swoich zwolenników i przeciwników. Tak było, jest i będzie. Normalna rzecz. Czy ktokolwiek obraża się o krytykę? Czy ktoś tu usuwa jakiekolwiek komentarze? Ja, Kejt, osobiście na swoim blogu nie usunęłam ani jednego komentarza. A tych negatywnych przyznaję, że było sporo. Ale co to byłby za blog, jeśli byłyby na nim same słodkie komentarze? Czy nie można podyskutować ze swym oponentem? Nie, lepiej "strzelić focha" i odpłacić jadem. Może czas popracować nad sobą i zacząć pisać poważną poezję, a nie chwalić się opiniami, jak to HGG ujęła? "Ósme piętro to dla mnie "za wysoko". Nie aspiruję do literatury. Wystarczą mi oceny mojej twórczości przez uznanych Profesorów Polonistyki" Taaa, za wysoko, mówi Pani? A cały czas zachowuje się Pani jakby wszystkie rozumy pozjadała. Dlaczego napisałam o tym tutaj? Bo tutaj Pani Halinka nie usunie mojej wypowiedzi. Gdybym napisała to wszystko w komentarzu do jednej z jej rymowanek, to za chwilę oczywiście to wszystko by zniknęło razem z pseudo wierszem.


Mój wpis tak, jak notka Elvenoora ma na celu skłonić Panią do przemyślenia swojego zachowania. Poezja jest różnorodna - każdy pisze tak, jak chce. Jednemu się to podoba, innym nie. Ale publikując swoją twórczość trzeba uzbroić się w dystans grubości skóry słonia, bo krytyka była, jest i będzie - to naturalne prawo człowieka wyrażać swoje opinie o publikowanej treści. Ale po co zaśmiecać sobie bloga, prawda? Przecież "ja jestem HGG, wielka poetka, której króciutkie rymowanki są tak genialne, że niedługo dostanę literackiego Nobla!" - powiedziałaby.


"Du­ma bez po­kory - to próżność; po­kora bez du­my - to podłość." Zygmunt Krasiński


Dodaj komentarzcassiopeia .. 2015-11-20 .. 20:28
Aaa, to o to chodziło :)

cassiopeia .. 2015-11-20 .. 19:48
Chyba mnie z kimś mylisz.

Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-11-02 .. 12:09
Przepraszam za błąd. Nawzajem.

Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-11-02 .. 12:03
Dziękuję, życzę na wzajem, a dodatkowo mnóstwa czytelników.

Halina Gasiorek-Gacek .. 2015-11-02 .. 08:29
Gdyby nie te złośliwości i nieprawda powiedziałabym talent.

KimJestem .. 2015-10-31 .. 08:13
A nie mówiłam? :) Brawo dla Kejt.

Z d z i s ł a w .. 2015-10-30 .. 20:02
Tak, przyznaję się śmiało, że Zdzisław jest prawdziwy
(w komentarzu) i pisze bloga jako belfer 308.
Kochani Nieznajomi, przestańcie się kłócić. Szkoda zdrowia i nerwów (ha, nerwy to też zdrowie).


elvenoor .. 2015-10-30 .. 19:23
Hahahahahahah....Żeś dowaliła tym "Domem dla zmyślonych przyjaciół" :D Nie no, twój komentarz rozwalił system, amen!

KimJestem .. 2015-10-30 .. 19:12
Jak to co? Dom dla zmyślonych przyjaciół pani Foster. Albo Pani Haliny! :D

elvenoor .. 2015-10-30 .. 17:10
A ja dalej uważam, co uważam ;) "Maria" może być przecież zmyślona, i co wtedy?

KimJestem .. 2015-10-30 .. 16:33
Tu akurat muszę zanegować, bo Zdzisław to belfer308. On się tak podpisuje. ;)

elvenoor .. 2015-10-30 .. 14:43
Brawo, Kimi! A wiecie, tak mnie naszło...Pan Zdzisław może nie być prawdziwy! Skąd mamy pewność, że i Maria nie jest jedynie wymysłem urojonej, starszej pani Haliny? Jakoś na blogu zwykłe imiona w nicku to rzadkość.A niestety kojarzą się dziś wyłącznie z H.G-G.Skąd wiemy, że Zdzisław to nie Dawid, a Maria to nie Agrypina? A dobrze wiemy kto kryje się za tymi PSEUDONIMAMI (należy to wprost powiedzieć, nazywajmy rzeczy po imieniu)- jedna i ta sama osoba.Autorka i czytelniczka swoich prac.
Lubię spiskowe teorie.Ta należy do tych bardziej prawdopodobnych.Ale bez względu na to jakby nie było, trzeba zwrócić piłeczkę w stronę H-GG, choćby z tego względu, iż na nasze normalne zwrócenie uwagi, zareagowała " wierszykowanymi dissami", w których raczyła obrazić mnie i Kejt.A na to nie można się godzić...PANI HALINO! I proszę pisać pod swoim nickiem, a nie wysługiwać się jakimś "Zdziskiem" i "Marią"!


KimJestem .. 2015-10-30 .. 14:20
Nikomu pan się nie narazi. Nie mam zamiaru rugać nikogo za własne zdanie. Cały czas rozchodzi się o honor, którego sama zainteresowana nie ma ani krzty. Sama sobie pisze komentarze i udaje wielce genialną. Żenada. Ja napisałam jedną notkę i proszę ile komentarzy. Sama sobie je napisałam? Nie potrzebuję tego. Mam swoje grono PRAWDZIWYCH czytelników, a nie zmyślonych. Walczę o wolność słowa i opinii, którego ta baba nie szanuje.

KimJestem .. 2015-10-30 .. 14:16
Wstyd to powinno być Pani HGG. :)

Z d z i s ł a w .. 2015-10-30 .. 14:02
Ja przepraszam, jeżeli komuś się narażę (przez odmienność zdania), ale podziwiam panią HGG, nawet trochę jej zazdroszczę, bo chociaż pisać bardzo lubię, to wiersza nigdy nie napisałem.

Maria .. 2015-10-30 .. 12:52
Nie sztuka to pisać paszkwile pod pseudonimem i obrażać niewinnych niczemu ludzi.Wstyd!

Jadźka ;) .. 2015-10-30 .. 09:07
PS Kogo niszczą negatywne emocje - tego, kto je odczuwa, czy tego, do kogo są skierowane, choć czasami nawet o tym nie wie?

Jadźka ;) .. 2015-10-30 .. 09:06
Znam znakomity sposób na wkurzających ludzi. Ignorowanie. Nawet nie wiecie, jak bardzo boli to, że ktoś ma w du...e wszelkie zaczepki i docinki. To sprawdzone. Przetestowałam to na mojej teściowej ;) Gdy ona słała mi porypane esemesy, nie odpowiadałam. Gdy napuszczała na mnie mojego męża, on wychodził od niej z domu. Mogła sobie gadać do ścian. Ale mnie przede wszystkim szkoda zdrowia na szarpanie się z kimś niereformowalnym.

KimJestem .. 2015-10-30 .. 09:02
Dokładnie, Mateusz. Nauczkę trzeba dać jak się należy. Przecież ja też czasami napiszę jakiś wiersz i wcale nie uważam się za wybitną poetkę. Jestem tylko amatorką. Zawsze to powtarzam. Są osoby, które piszą naprawdę genialnie. Np. Aga1107, dla mnie świetna pisarka. Wielki szacunek. To samo elvenoor. :))

elvenoor .. 2015-10-29 .. 21:57
Nie chodzi tylko o słowo, Jacqueline.Wytknęliśmy pani Halinie błędy, jakie popełnia w swoim zachowaniu, a ona bezczelnie jeszcze nabazgrała wiersze na mnie i na Kejt, w których mnie nazywa "Zarozumialcem", a Kim obrzuca "flądrą" i jeszcze w komentarzach pisze sama sobie, że Kimi "poszukuje jedynie rozgłosu i reklamy".No, sorry, Jacqueline, ale chamstwo toleruje się jedynie do pewnego poziomu.Halina "Batek" właśnie przekroczyła wszelkie normy i za to jej się musi oberwać raz, a porządnie.
Miarka się przebrała.Pisała sama sobie komentarze - ok.Rymowała kilka wierszy na dzień - spoko.Ale wystarczy, że ktoś jej tylko coś złego powie, to już wielkie halo! A nie daj Losie, żeby to potępić! Nie, przecież "ja jestem święta, najlepsza, doskonała, ten komentarz to jakaś potwarz!"
Rozumiem twój pacyfizm, Jacque.Ale dopóki z tym ktoś nie zrobi porządku, sąsiad dalej będzie na naszych oczach szczać z rozwartą gębą.I co z tego, że robi to po swojej stronie działki? Nie powinien nawet dopuszczać myśli o czymś takim!


jacqueline .. 2015-10-29 .. 21:06
A gdyby tak żyć i pozwolić żyć innym. Nie wyrażać opinii, o którą nikt nas nie prosi, nie strzępić sobie języka, nie zawracać głowy. Dla mnie super, że są wiersze pani Haliny, Agi, Twoje Kim Jetem i Elvenoora (sorry jeśli kogoś pominęłam, nie chciałam, jedynie się stresztam).
Świat jest tak wielki, że Was wszystkich w sobie pomieści, a że jesteście zupełnie od siebie różni, to też nie będziecie podbierać sobie odbiorców.
Pointą tego komentarza jest moje nawoływanie do szacunku. My nie musimy się wszyscy zgadzać, pochwalać tego co ktoś inny robi. Nie musimy się kochać ani podziwiać. Ale szanujmy, cudzą przestrzeń, cudzą inność, odrębność poglądów.
Mówię to ja, Jacqueline, pacyfistka od wczoraj. Bless


elvenoor .. 2015-10-29 .. 20:58
Jadźka ma rację, aczkolwiek trzeba było poruszyć temat tej grafomanki choć jeden raz.Poza tym zapomnieliśmy o jednym aspekcie: wyświetlenia z różnych części świata.Tylu ma "wiernych" fanów, tak ogromną popularnością się cieszy - normalnie poetka doskonała! Poza tym jest też rzeźbiarką! Jak jej zapłacimy, to nam zrobi kamienie nagrobne z Jezuskiem, ładną oprawką i stylistyką! Możemy już dziś zamówić u niej swoje nagrobki, czy to nie wspaniałe? :P
Przy okazji dzięki za poprawkę, Jadźka.Że też sam nie zauważyłem u siebie tego błędu! A czepiać się trzeba, jeśli w grę wchodzi ortografia! ;)


aga1107 .. 2015-10-29 .. 20:54
Nic dodać, nic ująć...

Jadźka ;) .. 2015-10-29 .. 20:32
No cóż, zgadzam się z Tobą, że utwory tej pani nie są najwyższych lotów. Ale po co strzępić język. Nie chce przyjąć do wiadomości krytycznych głosów, to nie. Niech pisze pozostając w błogiej nieświadomości i poczuciu wielkości. Szkoda czasu i energii.

elvenoor .. 2015-10-29 .. 20:31
Ekhem...Zapraszam na mój blog ;) To ja byłem pierwszy.Ostatnia notka sprzed tygodnia traktuje o pani HGG.

magda84 .. 2015-10-29 .. 20:21
W końcu ktoś dał nauczkę tej głupiej babie.

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]