Wszyscy jesteśmy kazirodcami? | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Wszyscy jesteśmy kazirodcami? .. 2015-10-05 ..18:46

Zdajesz sobie sprawę jak powstała cywilizacja? Zadałeś sobie kiedykolwiek pytanie skąd pochodzisz? Myślisz, że to takie proste, bo Bóg stworzył sobie Adama i Ewę, a oni spłodzili dzieci. No właśnie, teraz zaczyna Ci świtać?


Nawet gdyby dziećmi pierwszych ludzi była dziewczynka i chłopiec, to przecież brat z siostrą nie będą płodzić sobie dzieci. Jeśli więc będąc (hipotetycznie) katolikiem, wierzę, że pierwszą na świecie rodziną byli Adam, Ewa oraz ich dzieci Kain i Abel, to skąd wzięła się reszta ludzi? Jak udało im się przedłużyć gatunek? Wnioskiem tego Ewa musiała uprawiać seks ze swoimi synami, którym urodziła dzieci i te dzieci z kolei też sypiały ze sobą itd., itd. Podobno wg Biblii Adam i Ewa mieli więcej dzieci niż tylko dwoje synów. Dobrze, nawet gdyby mieli wielu synów i wiele córek, to mimo wszystko, któreś musiało dopuścić się kazirodztwa. Nie ma innej opcji.


Czy jesteśmy świadomi, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy jedną wielką rodziną? Fakt, z biegiem czasu ta rodzina stawała się coraz dalsza i dalsza, że teraz po tysiącach latach pokrewieństwo jest już niemal znikome. Studiowałam Pismo Święte i wiem, że wiele razy Jezus nazywa wierzących braćmi i siostrami, mówi o tym, że jesteśmy rodziną. Jednak myślę, że jest to tylko znaczenie symboliczne, bo wszystkich katolików łączyła wspólna wiara. Teraz śmiało można powiedzieć, że dopuszczalne jest znaczenie dosłowne.


Zagadki kościoła będą pewnie jeszcze długo nieodgadnione. To wszystko jest zbyt mocno nasączone dziwactwem i krętactwem. Ktoś sobie napisał Biblię, a nikt z nas nie jest w stanie udowodnić, czy jest autentyczna, czy Jezus naprawdę żył i czy na pewno Bóg istnieje. Nie ma na to odpowiedzi i nie będzie. Dlatego bardzo zraziłam się tym wszystkim i przestałam wierzyć. Wszystko mi jedno co i kto o mnie myśli. Ważne jest, by nie ufać wszystkiemu na ślepo tylko sprawdzać i weryfikować fakty. Jeśli chcę w coś wierzyć, muszę mieć twarde dowody, a nie jakieś dogmaty.


Mądrych refleksji, bracia, siostry, kuzynki, kuzynowie, ciotki, wujkowie, babcie, dziadkowie.Liczba notek przekroczyła 200. Zacnie. :) Dziękuję wszystkim czytelnikom, że wciąż jesteście ze mną.


Dodaj komentarzJacek i Placek .. 2015-10-17 .. 15:37
Pozdrawiamy serdecznie siostro:)

czarna30 .. 2015-10-10 .. 21:02
Prosze pomocy nie wiem jak zrobic wlasny szablon na bloga

czarna30 .. 2015-10-10 .. 14:24
Witam jak zrobić własny szablon do bloga?

KimJestem .. 2015-10-07 .. 19:21
Dziękuję Mateusz. To bardzo miłe co napisałeś o mnie. Ze szczerym sercem mogę to odwzajemnić.

elvenoor .. 2015-10-07 .. 18:51
I choćby wszystko mówiło "Jeszcze wylądujesz w ciemnej dupie i zapragniesz pomocy" , ja się nie ugnę.Do ostatniego oddechu ani razu nie powiem "Wybacz mi, Boże".Nigdy więcej nie będę się korzyć.ZWŁASZCZA przy ciężkich sytuacjach.

elvenoor .. 2015-10-07 .. 18:48
Wątpiącym dobrze radzić, nieumiejętnych pouczać, ale nic na siłę.Ja z kolei swoje odejście od Boga czuję inaczej.Od momentu, w którym powiedziałem mu "Idź precz ode mnie!" coś się zmieniło, czegoś zaczęło brakować.Ale jakoś nauczyłem się z tym żyć, wiem że moja decyzja (a także wszystkie ją poprzedzające+następstwa) była słuszna i nie chcę jej zmieniać.
Nauczyłem się tak żyć.Teraz przynajmniej widzę, jak ślepo byłem oddany Bogu, jak wiele godzin "z babcią w kościele" za dziecka okazało się teraz stratą czasu, jak wiele modlitw w intencjach dla mnie ważnych (a dotyczących WYŁĄCZNIE innych osób), te wszystkie "popraktykowe" wizyty w kościele na modlitwę...To wszystko nie miało sensu.Zależało mi zawsze na dobru wszystkich innych: Kejt i Michaliny, aby znalazły prawdziwą miłość, Karoliny, Baśki i wielu innych, niegdyś dla mnie istotnych osób! I co? I sprawy za każdym razem szły jeszcze gorzej. Powiedziałem "dość tej paranoi".I teraz jest tylko lepiej, mimo że sytuacja mówi coś zupełnie odwrotnego.Jest tak, jak być powinno.
A Bóg? Czy nagle z opowieści Starego Testamentu (tyrana, który potopił, wypalił i wymordował siłami natury wszystkich niewierzących) nagle stał się litościwy, sprawiedliwy, kochający, pragnący zbawienia dla wszystkich? Że niby z ciężkim sercem posyła grzeszników do piekła i tak po prostu o nich zapomina?
To jest sprzeczne.Bardzo sprzeczne.Jeśli tak ma wyglądać prawdziwa twarz Boga, to daremny nasz trud.
Znów się rozpisałem, znów stricte do komentarzy.Ale, cholera, trzeba było!


aga1107 .. 2015-10-07 .. 18:32
Tak, jest progres w twoich notkach. Wydaje mi się, że teraz jesteś silniejsza psychicznie i odporniejsza na życiowe trudności...

KimJestem .. 2015-10-07 .. 17:25
Ależ ja się czuję świetnie! Nigdy nie czułam się lepiej. Odkąd przestałam wierzyć, stałam się innym człowiekiem. Czy to zbieg okoliczności? Myślę, że nie. Najważniejsze, że czuję się wyśmienicie. Jestem dużo silniejsza psychicznie. Spójrz na progres w moich notkach.

aga1107 .. 2015-10-07 .. 16:15
Ja niogo nie chcę przekonywać, po prostu zastanów się nad swoim życiem...Ja też mogłabym powiedzieć, nic mnie nie przekona,jest mi żle i dobrze mi z tym, ale tak nie jest...

KimJestem .. 2015-10-07 .. 16:08
Aga, nic mnie nie przekona.

aga1107 .. 2015-10-07 .. 15:06
Człowiek ma w sobie ciągle walczące ze sobą wilki:światło i mrok. Wygrywa ten którego karmisz i który jest silniejszy...Do pewnych rzeczy trzeba dojrzeć, nawet metodą prób i błędów. Pamiętaj, że nawet najciemniejsza chmura ma za sobą słońce...

KimJestem .. 2015-10-07 .. 14:43
Zbyt długo wierzyłam w tę nicość. Już swej drogi nie zmienię.

aga1107 .. 2015-10-07 .. 10:50
Bóg ma wiele twarzy,jak ludzie... Człowiek ma już taką naturę,że łatwiej mu jest zwątpić niż wierzyć...Tylko od nas zależy, którą drogą idziemy...

KimJestem .. 2015-10-07 .. 09:05
Bóg ma wiele postaci. A ja jestem baletnicą... Ktoś sobie napisał w setkach językach Biblię, a nikt nie wie czy jest prawdziwa czy to tylko najbardziej znana książka Fantasy.
Jak wiele, skoro nie ma nawet jednej?


aga1107 .. 2015-10-06 .. 22:01
Bóg Starego Testamentu jest surowy i wystawia człowieka na próbę...Bóg Nowego Testamentu ma łagodniejsze oblicze (chce zbawienia świata zamiast go karać. Różne oblicza jednej osoby?

elvenoor .. 2015-10-06 .. 21:27
A teraz nawiązanie do twojego: cóż, po przeczytaniu notki najbardziej wbiły mi się w oczy komentarze, więc musiałem sam się wtrącić.A, że się rozpisałem, cóż...Może ociupinkę :P

elvenoor .. 2015-10-06 .. 21:25
Nawiązując do komentarza z mojego bloga: A tak, Finanse i rachunkowość, proszę pani ;) 350 osób na Wydziale Zarządzania, szok! Grafik do dupy, albo wracam na krótko, żeby znów wyjść, albo zaczynam rano i czekam na wieczór.Ale cóż, Politechnika Rzeszowska coś musi znaczyć, prawda? Tak czy owak cholernie bolą mnie stopy i ledwo mogę chodzić.Nie wiem jak, ale muszę dożyć do czwartku.W piątek mam wolne, więc szybki powrót w rodzinne strony i można leżeć do góry brzuchem do niedzieli ;)

KimJestem .. 2015-10-06 .. 20:23
A gdzie wzmianka o kazirodztwie i innych bredniach w zmyślonym Piśmie Świętym? Boś się rozpisał, a nie wiem czemu.

elvenoor .. 2015-10-06 .. 19:36
Aczkolwiek w opowieści ze Starego Testamentu nie musimy wierzyć.Chrześcijanie mają na priorytecie jedynie Nowy Testament.Nauczania Chrystusa, wiara w jego boskie pochodzenie i ogólnie wszystko, co z nim związane, można różnie zinterpretować.
Jakby nie było bardziej w roli Boga widzę Jezusa.Jego Ojciec wydaje się faktycznie tyranem, który niewierych - nieważne jak żyli - skazuje na cierpienie.Poza tym któy kochający ojciec wysłałby swojego syna NA ŚMIERĆ, choćby nawet go wskrzesił?!


elvenoor .. 2015-10-06 .. 19:32
Bóg posłużył się Abrahamem jak marionetką, to prawda.
To nasuwa pewną kwestię: JEŚLI jest Wszechmogący i Wszechwiedzący, to DLACZEGO chciał się upewnić, ze Abraham będzie mu wierny? Wiedział, że on jest po Jego stronie.A jednak zwiódł Abrahama i przynajmniej go powstrzymał mówiąc (parafrazuję): "Ej, ej, żartowałem tylko, dobra, jesteś w porządku, masz tam w krzakach owcę, ją zabij, a syna zostaw"
Moim ulubionym przykładem z Pisma Św. jest Hiob.Pamiętacie?
Wystarczyło, że Szatan powiedział "Te, Bóg, ten Hiob to ci jest wierny tylko dlatego, że nic mu się nie stało.Jakbyś mu zesłał 7 plag egipskich na raz, to by się ciebie wyrzekł!".
I co? No i Bóg zabił Hiobowi dzieci, pozbawił majątku, jego sąsiedzi wraz z żoną zaczęli się od niego odwracać, gadać za plecami "Pewnie porzucił Boga, skoro teraz On tak mu się odpłaca!".
A Hiob, obarczony w dodatku trądem, klęczał dalej i się modlił.I w mgnieniu oka odzyskał wszystko, co stracił.
Nie wiem jak on, ale ja bym Mu powiedział "Ej, co to kurna miało być? W dodatku chyba nie powinieneś iść w zakład z Szatanem, twoim dawnym sługą i największym wrogiem, nad którym masz podobno kontrolę?"
Pamiętacie co powiedział Chrystus, podczas kuszenia na pustyni? "Nie będziesz wystwawiał na próbę Pana Boga swego", czy jakoś tak.Widzicie podobieństwo?
A nawiązując jeszcze dalej, do Chrystusa...Bóg Ojciec kazał mu cierpieć.Jezus wiedział, że będzie wskrzeszony, ale nawet obietnica rezurekcji nie skłoniłaby normalnego człowieka do pójścia na krzyż! Co z tego, że wstanę z grobu, skoro wcześniej wbiją mi gwoździe w ręce i nogi?! Mało tego! Jezus pokazał Ojcu swój strach, powiedział "Ojcze, jestem słaby, JEŻELI CHCESZ oddal ode mnie ten kielich" - "Jeśli nie chcesz żebym cierpiał (bo tylko umierając mogę cię
ubłagać, żebyś otworzył niebo dla wiernych tobie i im wybaczał każdy grzech....
Swoją drogą - na koniec, bo się rozpisałem - GDZIE SZLI ŻYDZI PO ŚMIERCI, skoro dopiero Chrystus otworzył Chrześcijanom niebo? Albo jak wierzyło się Chrystusowi, ale umarło się przed Jego śmiercią...co ze Zbawieniem?!
- Uff...Brawo Elvenoor, od Abrahama przeszedłeś do
Jezusa.Powinszować.


magda566 .. 2015-10-06 .. 18:01
Piszę na tablecie , trochę cięźko mi się pisze .

KimJestem .. 2015-10-06 .. 17:57
Yyy, no a tak w ogóle to "Ż" robi się skrótem alt+z, a nie alt+x.

magda566 .. 2015-10-06 .. 17:54
Jak moźna namawiać do , morderstwa , w imię czego ? Miłości do boga ,
no wybacz ale to przesada . Bóg jest okrutny , a jeźeli jest okrutny to jest zły .


magda566 .. 2015-10-06 .. 17:49
Dlatego to nie może być prawda .

magda566 .. 2015-10-06 .. 17:47
To jest nie normalne i sprzeczne z naturą człowieka , zabicie własnego dziecka .

magda566 .. 2015-10-06 .. 17:40
W Starym Testamencie, a dokładniej w Pierwszej Księdze Mojżeszowej rozdziale 22 czytamy o tym, że Bóg wystawił Abrahama na próbę:

Po tych wydarzeniach wystawił Bóg Abrahama na próbę i rzekł do niego: Abrahamie! A on odpowiedział: Otom ja. I rzekł: Weź syna swego, jedynaka swego, Izaaka, którego miłujesz, i udaj się do kraju Moria, i złóż go tam w ofierze całopalnej na jednej z gór, o której ci powiem. Wstał tedy Abraham wczesnym rankiem, osiodłał osła swego i wziął z sobą dwóch ze sług swoich i syna swego Izaaka, a narąbawszy drew na całopalenie, wstał i poszedł na miejsce, o którym mu powiedział Bóg. Trzeciego dnia podniósł Abraham oczy swoje i ujrzał z daleka to miejsce. Wtedy rzekł Abraham do sług swoich: Zostańcie tutaj z osłem, a ja i chłopiec pójdziemy tam, a gdy się pomodlimy, wrócimy do was. Abraham wziął drwa na całopalenie i włożył je na syna swego Izaaka, sam zaś wziął do ręki ogień i nóż i poszli obaj razem. I rzekł Izaak do ojca swego Abrahama tak: Ojcze mój! A ten odpowiedział: Oto jestem, synu mój! I rzekł: Oto ogień i drwa, a gdzie jest jagnię na całopalenie? Abraham odpowiedział: Bóg upatrzy sobie jagnię na całopalenie, synu mój. I szli obaj razem. A gdy przybyli na miejsce, o którym mu Bóg powiedział, zbudował tam Abraham ołtarz i ułożył drwa. Potem związał syna swego Izaaka i położył go na ołtarzu na drwach. I wyciągnął Abraham swoją rękę, i wziął nóż, aby zabić syna swego. Lecz anioł Pański zawołał nań z nieba i rzekł: Abrahamie! Abrahamie! A on rzekł: Otom ja! I rzekł: Nie podnoś ręki na chłopca i nie czyń mu nic, bo teraz wiem, że boisz się Boga, gdyż nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego. A gdy Abraham podniósł oczy, ujrzał za sobą barana, który rogami uwikłał się w krzakach. Poszedł tedy Abraham, a wziąwszy barana, złożył go na całopalenie zamiast syna swego. I nazwał Abraham to miejsce: Pan zaopatruje. Dlatego mówi się po dziś dzień: Na górze Pana jest zaopatrzenie. Potem zawołał anioł Pański powtórnie z nieba na Abrahama, mówiąc: Przysiągłem na siebie samego, mówi Pan: Ponieważ to uczyniłeś i nie wzbraniałeś się ofiarować mi jedynego syna swego, będę ci błogosławił obficie i rozmnożę tak licznie potomstwo twoje jak gwiazdy na niebie i jak piasek na brzegu morza, a potomkowie twoi zdobędą grody nieprzyjaciół swoich, i w potomstwie twoim błogosławione będą wszystkie narody ziemi za to, że usłuchałeś głosu mego.
Co to za rodzic który pświęci źycie dziecka , niby Abraham to zrobł z miłości do Boga ,
Bóg pwstrzymał go . Ale dlamie kaźdy notmalny rodzic nie posłuchał by .


KimJestem .. 2015-10-06 .. 17:26
Tak? A co takiego wpłynęło na Twoją opinię? Bo na razie piszesz tylko suche oznajmienia, zero konkretów.

magda566 .. 2015-10-06 .. 17:09
Ja teź przczytałam biblię i nic mi to nie dało , właśnie po przeczytqniu jej stwierdziłam źe to jest zaprzecznie istnieniu Boga .

KimJestem .. 2015-10-06 .. 16:42
Magda, szukanie odpowiedzi na pytanie, czy zapisy w Biblii są autentyczne oraz na wiele innych, na które nie ma jednoznacznych dowodów, aby na nie odpowiedzieć. Ja żeby stwierdzić, że to wszystko jest ściemą, też szukałam. To nie było ot tak po prostu powiedziane, bo miałam taki kaprys.

magda566 .. 2015-10-06 .. 10:59
Blak szukanie czego ?
Nieśmiertelności , teraz w dobie rozwinietej techniki i medycyny ludzie chcą być nieśmiertelni , nie interesuje ich niebo nieba i nauki Jezusa .


Black .. 2015-10-06 .. 09:05
istotą wiary jest raczej szukanie niż sama ślepa wiara w to co zostało napisane.

Łk 15, 3-7


KimJestem .. 2015-10-06 .. 09:00
Cieszę się, że wszyscy się ze mną zgadzacie. Ale chętnie bym podyskutowała z jakimś oponentem. ;)

magda566 .. 2015-10-06 .. 08:49
Bardzo ciekawie to opisałaś , taka jest prawda . To strach przed śmiercią n nieuchronny koniec , nicość , strach przed ciemnością powoduje wymyślanie legend o źyciu wiecznympo śmierci , słynny kardiochirurg Zbigniew Religa stwierdził ,, tam nic nie ma "
Przerzyłam dwie operacje serca i teź potwierdzam , tam nic nie ma , tylko leki i środki usypiające oraz , przeciw bólowe wywołują omamy po przebudzeniu , tam nic nie ma tylko czarna dziura .


Novy .. 2015-10-05 .. 20:27
A jeszcze dodaj do tego fakt, że robili to przed ślubem (bo kto by im go udzielił?) to już w ogóle głową boli. Pewnie nie znajdzie się żaden wierzący gotowy na rozmowę na temat który poruszyłaś w notatkę, bo nie ma argumentów (innych niż "więcej wiary siostro". Dorzucę tylko, że zastanawia mnie pewien fakt - wierzy się w zapis Biblii, przekładanej z innych języków, przez wiele pokoleń, przez czasy mrozów średniowiecza, a jak pojawia się jakiś fragment tekstu, zwój czy co innego datowane na 2 tysiące lat, co akurat się nie podoba, to to oczywiście są oszczerstwa, Jezus nie miał żony, kłamstwa, pomówienia, bla bla bla. Hipokryzja lvl: zatwardziali katolicy - wierzmy w książkę zmienianą tyle razy, że oryginalna zawartość przypadła już dawno. A nie wierzmy w źródła tak blisko życia tych ludzi:)

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]