Co się odwlecze, to nie uciecze | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Co się odwlecze, to nie uciecze .. 2014-10-19 ..17:03

Udało się. W końcu obejrzałam film pt.: "Miasto 44". Zacznę od tego, że widziałam już sporo filmów ukazujących walkę o wolność polską. Przyznam szczerze, że bardziej podobał mi się film "Kamienie na szaniec". Nie było w nim takiego przepychu efektów specjalnych. W "Mieście 44" było takowych sporo na wyrost. Przykładami tego są sceny, gdy Biedronka po raz pierwszy całuje się ze Stefanem oraz kiedy Kama łasząc się do Stefana skłoniła do seksu. Nie rozumiem po co były te spowolnienia w tych momentach. Uważam, że były całkowicie zbędne. Jednakże mimo to bardzo podobało mi się zakończenie filmu. Świetne ukazanie spalonej ruiny Warszawy przekształcającej się w tą dzisiejszą. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne. W skali od 1 do 5 daje temu filmowi mocną czwórkę.


Tyle o filmie... A ja. Hm, jesienna aura dobrze mi robi. Lubię taką pogodę. Ale nie będę smęcić o pogodzie. Opowiem Wam o życiu. To takie coś, co przychodzi dając chwile ulotnego szczęścia i odchodzi zostawiając z niczym. Głupie to jest, że człowiek umiera. Skoro już żyje, to mógłby pozostać na świecie po wieki. Po coś to życie jednak musi być... Na pewno.


Żyj.


Dodaj komentarzelvenoor .. 2014-10-20 .. 07:34
Jak to powiedziała nasza profesorka z rachunkowości (pasjonatka historii zarażona tym od swojego dawnego nauczyciela) to właśnie filmy uczą nas przeszłości.To,co jest w szkole albo odwalamy żeby było albo nic nie robimy.Nieliczne są wyjątki fajnych i ciekawych wykładów,które aż chce się słuchać.

Emptiness .. 2014-10-20 .. 00:03
Długo myślałam czy obejrzeć ten film. Teraz czytając twoją opinię mogę szczerze powiedzieć, że jestem coraz bardziej za. Lubię filmy typowo historyczne (ale samej historii nie x)), jednak nigdy nie byłam przekonana do kina polskiego. Czas to zmienić :)

Co do drugiej części twojej notki to czułam się jakbyś ujęła tu moje myśli. Poważnie. Sens życia, samo życie, rzeczy nad którymi i o których można mówić w nieskończoność. Trochę filozoficznego rozmyślania. :)

Pozdrawiam ;)


elvenoor .. 2014-10-19 .. 20:51
Dziękuję.Poza tym krytycy - growi,książkowi,filmowi itd - już od dawna recenzują pozytywnie tylko to,za co im dobrze zapłacą.Skupiają się na wszystkim: krótki zarys fabuły,dźwięk,dubbing,gra aktorska,efekty specjalne,montaż,charakteryzacja itd. Jak dasz im hajs to z niskobudżetówki zrobią ci Film Roku i kandydata do kilku Oscarów.
Ale prawo do wyrażania opinii i oceny filmu nie można kupić.Każdy ma prawo do swojego zdania.Tacy laicy jak my chcą tylko przekazać "To było warte uwagi,polecam!"
A do tego nie trzeba się zbytnio rozwodzić ;)


KimJestem .. 2014-10-19 .. 20:07
Dokładnie Elvenoor, idealnie to ująłeś. Przecież nie będę zdradzała treści całego filmu. Od tego jest kino, a nie mój blog. To miało być tylko kilka słów o filmie. Tyle.

elvenoor .. 2014-10-19 .. 20:00
A tak btw. do Botoksa:
Autorka nie miała na celu jakoś specjalnie,rzetelnie zrecenzować filmu.Przedstawiła jedynie swoje wrażenia i swoją ocenę.Subiektywna amatorka filmowa,a nie obiektywna krytyka.To dwie różne rzeczy.
Jeśli chcesz czytać recenzje,to sobie wygoogluj,a nie hejtuj każdego,kto dzieli się swoimi wrażeniami.Nie tylko znawca może napisać ocenę badanego przedmiotu.


elvenoor .. 2014-10-19 .. 19:56
Też zastanawiałem się nad sensem życia,po co zostałem tu "przysłany".Nieraz mam wątpliwości co do słuszności mego istnienia,bo przecież ktoś taki jak ja,skoro nie ma szans na choćby krótkotrwałe szczęście,to nie powinien mieć tu miejsca.
Ale skoro już tu jesteśmy - tak ja,jak i wszyscy inni - to czemu by tego nie wykorzystać,choćby dla samolubnych przyjemnostek i pomocy drugiemu człowiekowi,który zdecydowanie ma większe znaczenie od nas?
Skoro już żyjemy,skoro "coś komuś się pomyliło i jesteśmy na Ziemi" - to skorzystajmy na tym.Pomoc.Niesienie dobra.Wymierzanie sprawiedliwości bezkarnym.Zmiana choćby małej części ludzkości,choć kilku osób na lepsze.Każdy z nas ma mniej więcej równy wpływ na środowisko.Nawet jeśli kasy brak - zawsze można gdy się chce.
Co do filmu,to nasza klasa na nim była.Ja wraz z paroma osobami wolałem zrobić sobie dzień wolny i nie wziąć w nim udziału.Słyszałem,że to totalna masakra: niby dobre dialogi,praca kamery,wątki z Żydami...ale masakra mięsna większa,niż katowanie "Rudego" w "Kamieniach na Szaniec".Polecam Ci ten film,bo to właściwie niemal 1:1 odwzorowanie książki,pomijając wątki z dziewczynami.


stracona .. 2014-10-19 .. 19:06
Dziękuję ślicznie za szablon:)
Pozdrawiam


botoks .. 2014-10-19 .. 17:34
Recenzja jak do szkoły na język polski

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]