Niewidoczne dla oczu | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Niewidoczne dla oczu .. 2014-10-17 ..22:02

Podobno szacunek do ludzi jest jak bumerang - wraca. A jednak nie. Bycie miłym dla innych nie zawsze do mnie wracało. Nie było obopólne. Dostaje po tyłku będąc do końca szczerą i uczciwą. Czy to znaczy, że to nie popłaca? Owszem popłaca, ale niektóre sprawy najwyraźniej są tylko dla nas samych. Chronione intymną otoczką, pozbawione wyjścia na jaw. Zastanawialiście się kiedyś jak traktujecie innych ludzi, jacy dla nich jesteście? Czasem taki mały gest potrafi wiele zdziałać. Proste uśmiechnięcie się, nie przynoszące żadnego wysiłku, a sprawiające ogromną radość. Mowa tu o ludziach takich takich jak ja, doceniających wiele rzeczy, nawet tych małych z pozoru nic nie znaczących. A dlaczego tego nie doceniamy? Często nie dostrzegamy ważnych rzeczy raniąc przy tym innych.Dla Ciebie niebo bezludne mam.
Dla Ciebie mogę pokonać strach.
Dla Ciebie uśmiech anioła mam.
Dla Ciebie gonię słońce.
Dla Ciebie żyję na nieba tle.
Dla Ciebie czuję, że mogę biec
Po niebie, gdy jesteś blisko mnie.
Dla Ciebie...

Nie doceniałam szczęścia... Kiedyś chyba je doznałam. Tak mi się wydaje, że to było właśnie szczęście. Teraz żałuję. Szukam go wszędzie. Nawet w zakamarkach swoich wspomnień. Nie doceniałam rodziny. Dopiero teraz widzę jak bardzo jest dla mnie ważna. Nie umiałabym bez nich żyć. Kocham ich. Nie doceniałam siebie. Po latach poznałam swoją wartość i nigdy nie pozwolę jej zniszczyć.


Doceniaj.


Dodaj komentarzelvenoor .. 2014-10-18 .. 09:05
Niby prawda znana od wieków,niby każdy o tym wie ale kto tak naprawdę pamięta? Każdy z nas uświadamia sobie wartość bliskiej mu osoby dopiero,gdy ją straci.Jeśli jest nadzieja na jej odzyskanie,na polepszenie kontaktów to jeszcze jest dobrze.Ale utrata bezpowrotna zmusza niejednokrotnie do posprzątania brudów,poukładania spraw i powolnego powrotu do normalnego życia.
I coś mi się wydaje,że jeszcze nie jeden raz każdy to będzie musiał przerobić.


aga 1107 .. 2014-10-17 .. 23:12
Wspaniała notka dająca wiele do myślenia. Pozdrawiam. :)

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]