Ujawniam się | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Ujawniam się .. 2014-10-05 ..12:46

Tyle lat tutaj spędziłam, a Wy wciąż nie wiecie kim ja jestem. Sama wciąż zadaje sobie to pytanie. To też tematyka mego bloga od jakichś sześciu miesięcy. Wciąż zastanawiam się nad fenomenem ludzkiego życia, po co istnieje; nad śmiercią, po co umieramy; nad Bogiem, czy istnieje; ogólnie nad filozofią tego świata. Ktoś mi ostatnio powiedział, że inteligentni ludzie mają w życiu gorzej. Zadają masę pytań, wciąż zastanawiają się nad czymś. Wbrew pozorom, chyba coś w tym jest. Widać nawet bycie osobą inteligentną [nie mylić z mądrą] ma swoje wady. Mimo to dalej będę pytać, dalej będę dumać. Przecież ja to kocham. Dzisiaj mogę powiedzieć, że jestem (nie)zwykłą dziewczyną, która błądząc odkrywa swoje życie. Mam nadzieję, że kiedyś ten blog będzie dla kogoś inspiracją. Może nawet dla mnie samej. Uwielbiam go czytać. I to nie żaden narcyzm. Patrzę na swoją przemianę i widzę coś naprawdę wspaniałego.


Aga1107, dziękuję za Twe cenne rady, za książkę [chyba Ty mi ją poleciłaś, jeśli się nie mylę], za każde słowo skierowane do mnie. Dałaś mi wiele do myślenia. Zmieniłaś mnie. Jesteś wyjątkiem. Jedyną osobą, której udało się wpłynąć na mnie. Po raz pierwszy tak szybko pozbyłam się traumy, po raz pierwszy uśmiecham się patrząc w lustro [nie, nie chodzi o mą piękną buźkę]. Koniec z czarnymi myślami. Inaczej się wykończę, a przecież żyć muszę. Kocham życie, nikt go tak nie kocha jak ja. Nawet jeśli wiele razy skazywałam tę miłość na kryzys, to gdzieś w środku mego głupiutkiego rozumku, kochałam je. Już nigdy nie pozwolę, by ktoś wpływał na mój stan negatywnie. Miałaś zupełną rację.


Meme79, Tobie dziękuję za Twoje wiersze. Są naprawdę bardzo dobre. Pokazały mi, że można. Już dawno nie pisałam na swoim blogu z wierszami. Czas go reaktywować. Znaleźć w życiu cel. Będę pisała, a Ty będziesz moją inspiracją. Oczywiście wraz z wyżej wymienioną Agą, bo obie piszecie świetnie.


Open, niedawno poznałam dopiero Twoje imię. Nieważne. Od początku moich dennych napadów depresji pisałaś. Starałaś się wnosić coś w moje życie. Ostatnia rozmowa też dała mi do wiwatu. Tak, nie myśl sobie, że poszła na marne. Wybacz, że umieściłam jej fragment w jednej z notek. Nawet nie wiem, czy to widziałaś, ale mniejsza o to. Napisałaś coś bardzo mądrego i należało to pokazać.


Lilly, moja muzo studiów. Odkryłaś moje powołanie. Za rok będziemy na tej samej uczelni. Ja dopiero na pierwszym, Ty już na drugim roku, ale to nic. Jesteś mądra i inteligentna, nauczysz mnie. Tak jak tego, co ostatnio zrobiłaś. Przyczyniło się do tego kilka osób, ale to Ty byłaś ze mną, gdy potrzebowałam. Wystarczył jeden sms i byłaś. Nie każdy tak umie. Dziękuję za to.


Tajemnicza33, tak Ty też zasługujesz na słówko. Swym poczuciem humoru też rozwinęłaś we mnie skrzydła. Masz w sobie wiele ciepła i radości, którą zarażasz wszystkich dookoła. Tak trzymaj. Dziękuję.


Młody, Tobie też należą się podziękowania. Przez swoją depresję zaniedbywałam Cię. Byłam egoistką. Przepraszam. Zawsze znosiłeś moje humory, masz do mnie ogromną cierpliwość. To jest prawdziwa przyjaźń. Nie doceniałam tego.


No i Bolek i Lolek. O Tobie nie mogłabym zapomnieć. Byłam taka ślepa. Zobacz, zobacz ilu ludzi stało za mną murem. Pewnie było ich więcej, ale nie jestem w stanie wymienić wszystkich. Jednak Ty byłeś zawsze od początku do końca. Mam tak wspaniałego przyjaciela i nie dostrzegałam tego. Dziękuję, że pozwalałeś, bym chociaż chwilami się uśmiechała, głuptasie.


Okazuje się, że najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Oby już nigdy się nie zamknęły. A jeśli się zamkną, otwórzcie je. Pokażcie mi ten wpis i trujcie aż otworzę. Choćbym mówiła, że byłam głupia, że to pisałam, nie poddawajcie się. Tak jak teraz to zrobiliście.


Optymistycznie - Kejt.


15:14


No tak, zapomniałam jeszcze o jednej osobie. Jakie to kobiece. Wiewiór, to przecież Ty stawałeś za mną murem. Nie widziałeś we mnie egoizmu, a prawdziwe cierpienie i skupianie się na nim. To Ty pisałeś mi te niby oczywiste, ale jakże mądre słowa. No i przepraszam, że tak na końcu... I, że zapomniałam...


Dodaj komentarzmeme79 .. 2014-10-05 .. 22:20
oooooooo teraz to pojechałaś po moich rumieńcach....;)
to ja dziękuję za pomoc..:):):)
ale miło i naprawdę przyjemnie na serduchu za takie słowa...:)
i oczywiście cieszę się, że w końcu optymizm u Ciebie:):);)
może się nim zarażę?...;)
pozdrawiam ciepło:)


KimJestem .. 2014-10-05 .. 17:58
Open, nie rozumiem... Możesz jaśniej?

Open .. 2014-10-05 .. 17:51
Tamten wpis z fragmentem naszej rozmowy akurat przeczytałam w całości ale niestety chyba tylko tamten i bardzo Cie za to przepraszam, ale dzień zrobił się ostatnio niewyobrażalnie krótki.

KimJestem .. 2014-10-05 .. 16:51
Jak dobrze czytać takie słowa. Aż się sama buźka cieszy. :) Dzięki Młody.

mlodygrozny .. 2014-10-05 .. 16:47
Wiesz, że zawsze możesz na mnie liczyć. Cieszę się, że mam Ciebie :-)

KimJestem .. 2014-10-05 .. 16:41
Wagonman345, nie rozumiem do czego odnosi się ten komentarz... Chyba nie do mojego powyższego wpisu.

wagonman345 .. 2014-10-05 .. 16:15
Wzajemne dowartościowanie warunkiem porozumienia. W przyjaźni/małżeństwie

KimJestem .. 2014-10-05 .. 15:18
Nie przywykaj. Przypadkowo zapomniałam. Nie wiem jak.

wiewiorevo .. 2014-10-05 .. 15:16
Zawsze jestem na końcu i zawsze o mnie zapominają. Przywykłem. I oczywiście, cała przyjemność po mojej stronie :)

KimJestem .. 2014-10-05 .. 13:46
Chyba każdy by chciał, tajemnicza. :)

tajemnicza33 .. 2014-10-05 .. 13:36
Takie myśli lubię ,ocieplają świat mimo jego wrogości,zła,egoizmu taki
powinien wypływać morał z naszego pięknego życia, mimo wszystko!
Takie pozytywne notki tworzą szczęście w którym nie wierzę że nie chciałabyś
ciągle istnieć! <3


lulumiranda99 .. 2014-10-05 .. 13:34
Jak miło czytać, że budzi się w Tobie optymizm. Tak trzymaj :)

Bolek i Lolek .. 2014-10-05 .. 13:19
Dziękujemy w imieniu wszystkich :)P

aga1107 .. 2014-10-05 .. 13:02
:)

KimJestem .. 2014-10-05 .. 13:01
Nie, to Ty doceniłaś mnie. Dziękuję.

aga1107 .. 2014-10-05 .. 12:59
Dziękuję Kejt za miłe słowa.Za to że mnie doceniłas.

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]