Chwyć szczęście | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Chwyć szczęście .. 2014-05-27 ..18:19

"Jak Cię dzisiaj nie było, to poczułem coś, czego  normalnie nie czuję. Tęsknotę i miłość  z  braku Ciebie." Słowa, o jakich marzy każda kobieta. W sercu żarzy się ogień, który płonie rozpraszając się po całym ciele. Jego ciepło wydostaje się oczami. Potokiem szczęścia i spełnienia. Satysfakcja płynąca ze sfery tak ogromnych uczuć tkwi w człowieku bardzo długo, niekiedy do końca życia. Człowieczeństwo to nie bajka, nie wierzę w wieczne szczęście, ale czyż nie jest piękne cieszyć się nim, gdy jest ku temu okazja? Na rozterki i cierpienia nie ma w nim wówczas czasu. Moją definicją miłości nie są tylko słowa. Jak mówi mój ulubiony cytat: "Słowami świadczyć miłość, to nie miłość". Dla mnie miłość to oddanie się drugiej osobie emocjonalnie, bycie dla niej, satysfakcja z bycia razem, chęć poświęcenia innych spraw w jej imię, to wspieranie w każdej sytuacji, to zrozumienie i szanowanie nie tylko zalet, ale i również wad, to nauka siebie samego i drugiej osoby, czerpanie inspiracji ze wspólnego życia. Tym dla mnie jest miłość. Oczekiwanie na tak piękne momenty jest niebywale długie i trudne, ale gdy już dotrwamy do nich... Wiemy po co żyjemy i na czym polega nasze życie. To jest tak naprawdę jedna z istot życia. Bez tego moim zdaniem byłoby wypełnione pustką. Gustaw Herling-Grudziński napisał w "Innym świecie": "Życie bez czekania na cokolwiek nie ma najmniejszego sensu i wypełnia się po brzegi rozpaczą." To zdanie jest jednym z najpiękniejszych i najmądrzejszych, jakie w życiu czytałam. Nie czekając na nic, nie wierząc jesteśmy tylko wegetującymi roślinkami. A ja widzę, że wreszcie patrzę na świat zupełnie innymi oczyma, w zupełnie innych kategoriach. Wiem czego chcę i dążę do tego nie poddając się. Puentując moje rozważania dodam, że szczęście zawsze jest blisko każdego z nas, tylko trzeba umieć je zauważyć. :)


Dodaj komentarzMarcysiaaZ .. 2015-06-29 .. 17:34
Od jutra rozpoczynam odchudzanie, kto sie odchudza ze mna? Nie bedzie lekko ale trzeba sie wziac za siebie. Mam juz dobry plan na chudniecie, wszyscy ktorzy sa chetni proponuje zaczac od wipisania w google - xxally radzi jak szybko schudnac

marianna22 .. 2014-05-27 .. 20:55
pięknymi słowami opisujesz miłość, chociaż często tak trudno jest nam ją opisać właśnie słowami, ale Tobie się udało ;-)

aga1107 .. 2014-05-27 .. 20:45
Świetna notka.

aga1107 .. 2014-05-27 .. 20:44
Świetna notka.

find .. 2014-05-27 .. 19:40
Jak Ty ładnie piszesz...

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]