Polszczyzna umiera | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Polszczyzna umiera .. 2014-04-24 ..15:12

Pewnie nie jestem jedyną osobą, która zauważa wymarcie naszego bogatego języka polskiego. Coraz więcej ludzi powszechnie używa skrótów typu "sb" zamiast "sobie", "db" zamiast "dobrze", "bd" zamiast "będę" i innych... Mogłabym tak w nieskończoność wymieniać. Mnie osobiście to bardzo irytuje. Czy tak ciężko napisać całym słowem? To tylko kilka literek więcej. Ludzie, nie przesadzajmy. W polskim języku istnieją już skróty i nie potrzeba nowych, powymyślanych najczęściej przez gimbusów (bez urazy). Już nie wspomnę o błędach ortograficznych, stylistycznych, interpunkcyjnych... To jest jeszcze gorsze. Aż żal płakać jak się widzi coś takiego. Rozumiem, że matematyki można nie trawić. Ale żeby we własnym języku nie umiało się wysłowić? Według mnie to porażka. Oczywiście nie mówię tutaj o dyslektykach i innych osobach z tego typu problemami, ale o osobach, które po prostu zaniedbały wykształcenie w sobie umiejętności posługiwania się polszczyzną w każdym zakresie. Może już niektórzy z Was zauważyli, że jestem pedantyczną perfekcjonistką stąd moje poglądy i przekonania.


Niedługo wszyscy (łącznie ze mną) zgłupieją i będą mówić tylko: "Kali jeść, Kali pić". Pozdrawiam :D


Dodaj komentarzJarkin .. 2014-04-30 .. 10:20
Kali pisać i się pocić że nie potafić...tfu potrafić ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=KN57zJ4Z0CA


incroyable .. 2014-04-24 .. 17:41
ludzie robia sie po prostu leniwi i glupi, wszystko wina Internetu :D poczatkowo mial miec inny uzytek, teraz sluzy do dzielenia sie ludzka glupota :D

decorator .. 2014-04-24 .. 17:30
Nie tylko język polski umiera. Dzieje się tak z wieloma innymi. Wszystkiemu winny Internet i przekonanie ze napisanie słowa o 2 sekundy krócej spowoduje ze nam cos urośnie.

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]