Rachunek zysków i strat | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Rachunek zysków i strat .. 2014-04-10 ..16:07

Jak przystało na porządną ekonomistkę, na koniec roku trzeba zrobić bilans. Chociaż w moim przypadku to raczej nie bilans, bo wtajemniczeni wiedzą, że w bilansie aktywa zawsze równają się pasywom. Ale najwyraźniej moje roczne sprawozdanie będzie jedynie podobne do niego. Cztery lata spędzone w tej szkole były nie najgorsze. Choć na początku ciężko było się wpasować, to z biegiem lat jakoś się udało. Cóż, będzie mi Was pewnie gdzieś w środku brakowało jak to zawsze na pożegnaniu z klasą. Teraz jednak to nie jest zwykłe pożegnanie. Każde z nas teraz zacznie dorosłe życie. Niektórzy na studiach, inni w pracy, a niektórzy i pewnie na bezrobociu :D Nie było łatwo, ale nikt nie powiedział, że tak będzie. Jednak była to moja wymarzona szkoła i nie żałuję, że właśnie w niej się kształciłam. Chociaż studia zamierzam podjąć w zupełnie innym kierunku, to mimo wszystko zawód ekonomisty mi się spodobał. Praktyki również niczego sobie. A oceny? Tu bywa różnie. Niektóre spadły w stosunku do lat poprzednich, niektóre wzrosły. Obecnie kształtują się tak:


Język polski 4                                                   Technologia informacyjna 5
Język angielski 3                                                Finanse i rachunkowość małej firmy 3
Język angielski zawodowy 4                                Podstawy ekonomii 4
Język niemiecki 4                                               Podstawy przedsiębiorczości 4
Matematyka 3                                                   Przysposobienie obronne 5
Historia 3                                                         Chemia 3
WOS 4                                                             Fizyka 3
WOK 5                                                             Biologia 4
Rachunkowość 3                                               Geografia 3
Ekonomika 4                                                      Religia 6
Prawo 4                                                            Praktyka zawodowa 6
Pracownia ekonomiczna 4                                    WF -
 


Średnia arytmetyczna: 3,96


Czy to dobre oceny? Według mnie nie. Miałam nieco większe ambicje, ale nie udało się. Ale jak mawia pewna nauczycielka: "Oceny nie odzwierciedlają wiedzy." Hmm... No może coś w tym być w niektórych przypadkach. W końcu uczymy się z bieżącego materiału, a potem większość zapominamy. Co jeszcze mogę powiedzieć? Cieszę się, że jednak będę na gali absolwentów, bo przecież nie wyjeżdżam do iksa. Klasa jeszcze o tym nie wie, ale przynajmniej będzie element zaskoczenia :D


A na koniec...


"Nie wiem"
Wciąż szarość i sen,
wciąż biel i bezsenność.
I tylko krok
dzieli od harmoni.
Jak zwiędłe liście,
jak spruchniałe drzewo.
Na skraju przepaści
stoisz i spadasz
jak wątły kawałek papieru.
I wciąż nie wiesz.


Dodaj komentarzkimjestem .. 2014-04-10 .. 20:08
Polszczyzna to mój konik. Mam na tym punkcie obsesję. :) Komentatorka to odpowiednie słowo jakkolwiek brzmi. ;)

open .. 2014-04-10 .. 20:02
Oj tam od razu wściekły, lekko się zdenerwował tylko. (Kassel cicho siedź królowa ci każe, raz możesz posłuchać ;)) To mądry gość i zrozumie. W końcu jesteś jego stałą, najlepszą i nie pamiętam co tam jeszcze było czytelniczką :)Nie mogę mieć na sumieniu tego, że stracił jedną z niewielu komentatorek, bo w końcu to wszystko zaczęło się od mojego komentarza.
Ps. Komentatorka? Jak to nazwać inaczej bo mało po polsku mi brzmi? :)


kimjestem .. 2014-04-10 .. 19:55
Eee, ja już mu nie komentuję notek. Jest na mnie wściekły :( Zalazłam mu za skórę chociaż to wcale nie miało tak być. Zresztą... Nieważne.
Ale przeczytać mogę.


open .. 2014-04-10 .. 19:52
No pewnie :) Do zobaczenia u Kassela :) Znowu mu zrobiłam reklamę -.-

kimjestem .. 2014-04-10 .. 19:47
Zdaję sobie z tego sprawę. Dzięki. Myślę, że w tym wszystkim najważniejsze jest zrozumienie swojego błędu i przede wszystkim przeproszenie.

open .. 2014-04-10 .. 19:45
Wiem że nie zasłużyłam, wiem też że byłaś pełna złości i w innej sytuacji byś mi tak nie naubliżała(chyba).Jakoś zbytnio się nie przejęłam, wkurzyłaś mnie trochę ale jakoś to nie zabolało. Przeprosiny przyjęte :)

kimjestem .. 2014-04-10 .. 19:39
No proszę. :) Hmm... Myślę, że skoro już jest tak miło, to mogłoby być jeszcze milej, gdybym Cię przeprosiła. Masz rację. Bezpodstawnie wypisywałam te wszystkie bzdury. Nie wiem co mnie naszło. Muszę przestać żyć przeszłością choć to trudne, ale idzie mi coraz lepiej. Nie jestem z tym sama. Zachowałam się jak egoistka. Wybacz, że do tego wracam, ale musiałam Cię przeprosić. Nie zasłużyłaś na te obelgi.

open .. 2014-04-10 .. 19:25
Tak jakoś wyszło że ponad pół roku już siedzę na ekonomii :) To że się pokrywają tematy to wcale a wcale mnie nie dziwi bo znam to doskonale z doświadczenia, krótkiego bo krótkiego ale zawsze jakiegoś :)

kimjestem .. 2014-04-10 .. 19:16
Planowanie i sprawozdawczość jest realizowane na przedmiocie Ekonomika, kadry i płace na Rachunkowości zaś statystyka na Technologii Informacyjnej oraz Pracowni Ekonomicznej. Ogólnie przedmioty zawodowe pokrywają się niekiedy z tematami, co zapewne Cię nie dziwi. Czyżbyś Ty również kształciła się na ekonomii? :)

open .. 2014-04-10 .. 19:02
A planowanie i sprawozdawczość, kadry i płace, statystyka, gdzie to wszystko się podziało? Tylko mnie ciekawi czy przypadkiem nie jest to ukryte pod inną nazwą, tak jak np. podstawy przedsiębiorczości :)

assembly .. 2014-04-10 .. 17:44
Bardzo ładny wiersz.

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]