Jestem silniejsza | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Jestem silniejsza .. 2012-08-26 ..16:31

Ostatnie momenty w moim życiu udowodniły mi, że najważniejszy w życiu jest człowiek. Zawsze to wiedziałam, ale teraz jestem tego pewna. Przebaczenie... Czy potrafimy nadstawić drugi policzek? Rzadko się to zdarza zwykle jesteśmy przyzwyczajeni do metody wet za wet. Cóż sama kiedyś miałam takie postrzeganie, ale zmieniło mi się pod wpływem własnego doświadczenia. Jakiego? - Póki co nieistotne.


Żyć w wiecznym rozgoryczeniu, żalu, złości? Komu to jest potrzebne? Boimy się wykonać ten pierwszy krok. Powiedzieć: "Przepraszam, źle się zachowałem. Wybacz." To trudne, fakt, ale musimy nauczyć się brać odpowiedzialność za własne czyny. Pomyśleć nad własnymi błędami i naprawić je. Czy uważam się za lepszą, która będzie umoralniać innych? - Nie, po prostu tak sobie rozważam nad ważną sprawą.


Wiara, Nadzieja, Miłość. Trzy najważniejsze cnoty, jakie chciałabym teraz poruszyć. Piszę to wszystko na swoje własne rozumowanie tych pojęć. Nie kopiuję z Wikipedii czy innych tego typu źródeł.


Wiara. Wiara to wewnętrzne poczucie, że istnieje to, co znajduje się, dzieje wokół nas. Wiara przede wszystkim w Boga potrzebna jest, aby umieć radzić sobie z przeciwnościami losu, nie poddawać się i wierzyć nawet jeśli dzieje się źle. To trudne, lecz wykonalne. Nie odrzucać Boga, nie wyzywać Go tylko dlatego, że ciągle coś Nam się nie udaje. To próba, czy jesteśmy w stanie żyć z Bogiem na dobre i na złe, czy nie zdamy się na porażkę po nieudanym dniu.


Nadzieja. Nadzieja to dobra myśl, postawa człowieka po nieprzyjemnych zdarzeniach losowych. Nadzieja, że będzie lepiej. Jest to bowiem zbliżona cnota do Wiary, lecz nie umiem tego racjonalnie wytłumaczyć. Mówią: nadzieja matką głupich. Nie! Nie zgadzam się. Czy to ma oznaczać, że nie mamy mieć nadziei na lepsze życie, byt? Że wszyscy mamy być pozbawieni uczuć? Czy wszyscy, którzy mają nadzieję są głupcami? - Nie! Głupcami są Ci, co opowiadają te brednie.


Miłość. Miłość zostawiłam na koniec, albowiem jest moim zdaniem najważniejszą cnotą w życiu człowieka. Uczucie miłości jest w każdym z nas, nawet jeśli myślimy, że jesteśmy jej pozbawieni - mylimy się. Kochać to nie tylko mówić sobie "Kocham Cię". Kochać się to nie tylko uprawiać seks, bo kochać się to także okazywanie sobie szacunku, wsparcia. Miłość opiera się także na wzajemnej przyjaźni. Jak mówi jedna z moich ulubionych sentencji: "Słowami świadczyć miłość, to nie miłość". Sofokles trafił w sedno pisząc "Antygonę". Piękna książka, niby tylko lektura, ale bardzo mi się podoba, tak pomijając temat.


A teraz zostawiam Was z piosenką, która idealnie wpasowuje się w klimat mojej notki.
"Tej nocy , nie walczymy.
Poddaję się.
Teraz odłóż swój pistolet .
Tej nocy , nie walczymy.
Miłość jest silniejsza,
więc odłóż swój pistolet."


Tłumaczenie z www.tekstowo.pl


Dodaj komentarzfankaw .. 2012-08-26 .. 17:43
Świetnie to wszystko ujęłaś.Wiara , nadzieja ,miłość. Piękne cnoty , aczkolwiek trudne. Ciężko wierzyć , ciężko mieć nadzieje i ciężko kochać.

Lennie. .. 2012-08-26 .. 16:53
Przeczytałam tą notkę z dużym zaciekawieniem i muszę uznać, że się opłaciło :) Całkowicie zgadzam się z tym co napisałaś. Pozdrawiam, Lennie.

Twój Anioł .. 2012-08-26 .. 16:47
Przebaczenie to rzeczywiście bardzo trudna rzecz.Nie jesteśmy w stanie dać ostatniej szansy drugiemu człowiekowi.Przynajmniej na długi czas.Musimy przetrawić całą złość,która zżera nas od środka.Gdy ochłoniemy,musimy pomyśleć co dalej.
Nie mamy przebaczać 7 ani 70 razy ,lecz 77 razy - to znaczy zawsze.Wiem,to nie zawsze jest łatwe,ale jeśli tego nie zrobimy stracimy,być może przyszłego najbardziej zaufanego sojusznika,przyjaciela.
Wiara,Nadzieja,Miłość...
Wiara jest bardzo często poddawana próbie.Bóg podklada nam kłody pod nogi,czasem bardzo ciężkie a my mamy wtedy wybór:zostajemy i idziemy trudną drogą,czy idziemy na skórty,gdzie możemy pobłądzić.Pocieszę,Was : przeczytajcie sobie historię Hioba:Bóg zabrał mu bogactwo,dzieci,żona się przeciwstawiła przeciw niemu,to samo przyjaciele i wreszcie trąd na całym ciele.A on dalej został,modlił się,iał chwila niepewności,ale pozostał przy Bogu.W zamian Bóg wrócił mu wszystko,co miał.
Nadzieja - najbardziej poszukiwany towar we wszystkich sklepach.Mamy nadzieję,że będzie lepiej,że znajdziemy szczęście...Szczególnie ważna,gdy wszystko nam się sypie. Nadzieja podtrzymuje Wiarę.
Miłość - każdy jej pragnie.Czasem zdarzy się,że kochamy kogoś a uczucie nie zostaje odwzajemnione.Czy jeśli kogoś kochamy,to nie dbamy o jego/jej szczęście?Jeśli jestz inną/innym to czemu nie pogadzamy się z tym?Jeśli kochasz,to chcesz szczęścia drugiej osoby,anie jej smutki.Módl się więc o Miłość dla siebie,abyś przetrwał/a tą próbę i znalazł/a kogoś,kto Cię pokocha.
Trochę długo się rozpisałem,ale takie jest moje zdanie,kwiatuszku


Michaś;] .. 2012-08-26 .. 16:36
pięknie Kasiu ;)

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]