Narkomania i rasizm | Blog (nie)dojrzałej kobiety
Narkomania i rasizm .. 2012-08-05 ..13:13

Nie jestem chodzącym ideałem, nie twierdzę, że musicie brać ze mnie przykład, ALE we wcześniejszej notce pisałam o moim stosunku do alkoholu. Dziś chciałabym kontynuować temat używek, a mianowicie mam na myśli narkotyki, dopalacze i inne tego typu substancje odurzające. Może poczujecie się jak w jakiejś szkole na lekcji wychowania do życia, lecz myślę, że warto o tym pisać. Moim zdaniem dragi także są czymś zbędnym na świecie i powinni to wycofać. Cieszę się, że Sejm nie zalegalizował tego świństwa. Żal mi takich ludzi jak za przeproszeniem szanowny Pan Janusz Palikot. "Gnać, tępić, wywalić z Rządu!!". Tak powinna iść ta jego złota myśl wykrzykiwana jeszcze nie tak dawno temu na ulicach.


Po części rozumiem ludzi, którzy wpadli w jakikolwiek nałóg, bo w końcu nie jest łatwo wyleczyć się z takiego czegoś. Sama nigdy nie byłam i raczej nie będę w ich sytuacji, ale staram się być tolerancyjna. Znam nawet jedną osobę, która ćpa - jeśli jest to dobry przymiotnik, mam nadzieję, że ta osoba nie będzie urażona. Jednak gdyby nie było tych wszystkich narkotyków, ludzie nie byliby ciekawi jak to smakuje, jak to jest czuć tzw. "odlot". Jak powszechnie wiadomo zakazany owoc najlepiej smakuje. W Polsce takowe substancje nie są legalne, więc najczęściej młode społeczeństwo sięga po to, by posmakować tylko raz. Od pierwszego się zaczyna i tak są kolejne, kolejne i kolejne aż w końcu staje się to uzależnieniem, nałogiem.


Dlatego jak w przypadku alkoholu, przez narkotyki ludzie są coraz gorsi... Tworzą się jakieś sekty, rasizm... O tak! Rasizm to coś czego jeszcze bardziej nienawidzę !!! Nie rozumiem jak można nienawidzić drugiego człowieka tylko dlatego, że ma inny kolor skóry??! To jest chore !!! Kiedy słyszę jakieś doniesienia w TV, że ktoś kogoś obraził stwierdzeniem typu czarnuch, białas to aż mi się niedobrze robi. Ja się pytam co np. taki murzyn zrobił człowiekowi białej rasy? Jakim prawem wyzywa go za to, że ma czarny kolor skóry?? To samo jest w odwrotnej sytuacji. Ludzie są tacy głupi, że szukają byle powodu do nienawiści drugiego człowieka, by tylko wylać na kimś swój gniew... Żałosne po prostu.


Czekam na Wasze opinie do powyższych tematów.


Vendie


Dodaj komentarzMichaś;] .. 2012-08-06 .. 18:38
popieram autorkę ;]

black-live .. 2012-08-05 .. 21:40
chyba nie pisalas o mnie ze to ja cpam? ;p Z cpaniem lepiej nie zaczynac. Mam z tym male doswiadczenie, i chcialabym nigdy nie zaczac. A co do rasizmu to nie rozumiem jak mozna kogos nie lubic tylko dla tego ze ma inny kolor skory. To chore jest.

Twój Anioł .. 2012-08-05 .. 13:24
Niektórzy nie mogą żyć bez nienawiści i szyderstwa z innych ludzi.Szukają byle pretekstu do wojen. "Jeśli nie jesteś w naszym klubie,to znaczy,że nie jesteś z nami i możesz nam zaszkodzić".
Myślimy,że ktoś czarny,żółty,żyd,muzułmanin itd jest gorszy od nas.
Lubimy się wywyższać,pokazywać,że to my jesteśmy lepsi.Byłoby dobrze,gdyby chodziło o cały kraj czy drużynę ale wyższość pojedynczych osób z błachego powodu jest nienormalne.


e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]