ROZDZIAŁ VI | Blog (nie)dojrzałej kobiety
ROZDZIAŁ VI .. 2012-06-19 ..20:24

ROZDZIAŁ VI


Październik.


Od kilku miesięcy pogrążony w żałobie Maciek nie wychodzi z domu. Nikt przez owy czas nie wiedział co się z nim działo. Chłopak odciął się od realnego świata, popada w coraz głębszą depresję. Wielu ludzi dzwoniło na jego komórkę, lecz za każdym razem nie odbierał żadnego z połączeń. Pewnego dnia jednak dzwonił nieznajomy mu numer. Postawił odebrać.


- Tak, słucham? – powiedział Maciek.


- Witaj Maćku. Co się z Tobą dzieje? Nie ma z Tobą kontaktu. – odparł nieznajomy głos.


- A z kim rozmawiam? – spytał.


- Wujek Mariusz, tata Martyny. Chciałem Cię zawiadomić, że Twoja ciocia nie żyje. Popełniła samobójstwo. Zostawiła tylko list, w którym napisała, że nie potrafi się pogodzić ze śmiercią córki oraz wyrzutami sumienia z powodu waszego pokrewieństwa. – oznajmił z żalem roniąc kilka łez.


- Dlaczego Nam nie powiedzieliście od razu!? Tak bardzo ją kochałem! A teraz nie ma ani Martyny ani cioci Ani! Widzicie co narobiliście! To wszystko Wasza wina! Twoja i cioci! – krzyczał z płaczem Maciek po czym rozłączył połączenie rzucając ze złości komórką o ścianę.


Po kolejnej złej wieści Maciek coraz więcej myślał o chwilach spędzonych z Martyną, lecz następnego dnia postanowił, iż pójdzie dla ukochanej na pogrzeb swojej cioci. Zaniedbał ten obowiązek wcześniej, więc uznał, że teraz powinien to naprawić. Kolejną jego zmianą było postanowienie pójścia na studia teologiczne. Chłopak chciał zbliżyć się do Boga, by móc być także bliżej Martyny, którą wciąż kochał.


Lipiec roku 2023.


Po pięciu  latach studiów Maciek zrozumiał, że miłość pozostanie w nim na zawsze, mimo iż fizycznie nie ma przy nim ukochanej to jest ona z nim cały czas duszą. Mimo upływu wielu lat od śmierci kuzynki jego uczucie pozostawało wciąż równie ogromne tak, jak na początku. Choć wie, że nigdy już nie spotka swojej niedoszłej żony to czuje jej obecność każdego dnia i cieszy się tym, bo wie, że tego właśnie chciałaby Martyna. Aby był szczęśliwy. Jako absolwent wrocławskiego uniwersytetu postanowił pójść do seminarium, aby zostać księdzem. Pragnął przekazywać swoje doświadczenia dzieciom i młodzieży. I nawet kiedy już przyjął święcenia kapłańskie nadal pozostawało w jego sercu to samo utopijne uczucie.


KONIEC


Dodaj komentarzInfatuated .. 2012-07-05 .. 18:24
Po pierwsze jeden komentarz zdecydowanie wystarczyłby. Po drugie ta piosenka raczej nie pasuje do filmu o miłości ;) Ale dziękuję za chęci, pozdrawiam. ^^

poszukiwacz123409 .. 2012-07-05 .. 01:22
http://www.tekstowo.pl/piosenka,b_r_o,ona_i_on.html
takie tam jakbyś piosenki do filmu potrzebowała na przyszłość.;D


poszukiwacz123409 .. 2012-07-05 .. 01:21
http://www.tekstowo.pl/piosenka,b_r_o,ona_i_on.html
takie tam jakbyś piosenki do filmu potrzebowała na przyszłość.;D


Trist. .. 2012-07-02 .. 11:21
pięknie *

Trist. .. 2012-07-02 .. 11:20
Ja Pierdole! (przepraszam) Jaa nie mogę! I znów muszę ryczeć ... ;( Dlaczego oni byli kuzynami?! ;( Dlaczego ona umarła?! ;( A mogło być taak więknie ;( Ogólnie książka - supeer!

e-szablony
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]